|
کدخبر: 139191

پیش‌ بینی قیمت طلا برای فردا (۱۳ آذر)

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا روند ثابتی دارد. هفته آینده اگر انس جهانی طلا همانند قیمت دلار کاهش پیدا کند قیمت طلا در بازار ایران به کمتر از یک میلیون تومان می‌رسد.

بانک و بیمه پیش‌ بینی قیمت طلا برای فردا (۱۳ آذر)

قیمت طلا امروز ارزان شد. به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، کاهش تقاضا و قیمت دلار دو عاملی است که باعث روند نزولی قیمت طلا در بازار ایران شده است.

در معاملات امروز قیمت دلار با مقداری کاهش به قیمت ۲۵ هزار و ۶۸۰ تومان رسید. روند کاهش قیمت دلار در حالی است که انس جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی با ۲۰ دلار افزایش با قیمت یک هزار و ۸۲۵ دلار معامله شد.

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا امروز به دلیل افت قیمت دلار ارزان شد. چنانچه قیمت انس جهانی طلا روند دیروز را داشت، شیب کاهش قیمت طلا بیشتر می‌شد. این در حالی است که در بازارهای بین‌المللی قیمت طلا گران شد.

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا روند ثابت دارد. انس جهانی طلا همپای قیمت دلار کاهش پیدا کند قیمت طلا در بازار ایران به کمتر از یک میلیون تومان می‌رسد.

هر چند که بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران روند قیمت طلا و سکه را ثابت ارزیابی می‌کند اما دیروز رئیس اتحادیه طلا گفته بود: «ممکن است با باز شدن واحدهای صنفی قیمت طلا مجدد روند نوسانی داشته باشد. »

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره بازگشایی طلافروشی‌ها بعد از رفع ممنوعیت‌ها به تجارت‌نیوز گفت: هنوز دستور العملی مبنی بر باز شدن بازار طلا به اتحادیه ابلاغ نشده ممکن است بازار طلا باز شود اما امکان بسته بودن پاساژهای طلا تا یک هفته دیگر وجود دارد.

کدام سکه‌ها گران و کدام ارزان شدند؟

فضل آذر شربیانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز ۲۰ هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و ۱۰۷ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه هم با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد و سکه گرمی با قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ثابت باقی ماند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر