|
کدخبر: 177051

تمایل روسیه برای ورود به پروژه‌ های نفتی ایران

مدیرعامل شرکت لوک‌اویل روسیه گفت: خوشحال می‌شویم پس از لغو تحریم‌های‌آمریکا دوباره وارد پروژه‌های نفتی ایران شویم.

انرژی تمایل روسیه برای ورود به پروژه‌ های نفتی ایران

واجت آلپروف مدیرعامل شرکت لوک‌اویل روسیه، اعلام کرد: خوشحال می‌شویم پس از لغو تحریم‌ های آمریکا دوباره برای ورود به پروژه‌های نفتی ایران به مقامات ایرانی به مذاکره بنشینیم.

به گزارش S&P گلوبال، در سال ۲۰۱۸ و پیش از خروج آمریکا از برجام لوک‌اویل در حال مذاکره با مقامات ایرانی برای توسعه دو میدان نفتی منصوری و آب‌تیمور بود و این مذاکرات اتفاقات پیشرفت خوبی هم داشت. اما پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های نفتی این گفتگو‌ها نیمه‌کاره رها شد.

آلپروف در حاشیه مجمع اقتصادی سن‌پترزبورگ گفت: ما در مراحل پیشرفت مذاکرات بودیم و تقریبا تمام اسناد برای توسعه میدان منصوری آماده بود.

وی تأکید کرد: اگر تحریم‌ها لغو شوند ما با خوشحالی دوباره مذاکرات را از سر گرفته و به این پروژه‌ها ورود می‌کنیم. میدان نفتی منصوری در جنوب خوزستان معادل ۳.۱ میلیارد بشکه نفت دارد.

دیروز هم نیکولای شلگینف وزیر انرژی روسیه با رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران در حاشیه نشست اقتصادی سن‌پترزبورگ دیدار و درباره سرمایه‌ گذاری‌ها و پروژه‌های مشترک با وی گفتگو کرد.

در حال حاضر آمریکا، ایران و مقامات اروپایی در حال مذاکرات برای احیای برجام هستند و قرار است ششمین دور این مذاکرات هفته آینده در وین برگزار شود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...