|
کدخبر: 174818

صالحی: میزان اورانیوم ۶۰ درصد به بالای ۲.۵ کیلوگرم رسید

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تمدید یک ماهه ضبط دوربین‌های مستقر آژانس در مراکز هسته‌ای کشور گفت: امیدواریم در این فرصت داده شده مذاکرات به نتیجه مورد نظر برسد.

انرژی صالحی: میزان اورانیوم ۶۰ درصد به بالای ۲.۵ کیلوگرم رسید

علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اتمام مهلت سه ماهه ضبط دوربین‌های مستقر آژانس و تماس تلفنی صبح امروز با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: با توجه به مذاکرات ۴+۱ که در وین در جریان است تصمیم جمهوری اسلامی ایران بر این قرار شد که تا یک ماه دیگر برنامه‌ها ضبط شود و این مصوبه، حوالی ظهر در تماسی تلفنی به جناب آقای گروسی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: ما اینبار هیچ بیانیه مشترکی نداریم و این تصمیم نظام را ابلاغ کردیم و امیدواریم در این فرصت داده شده مذاکرات به نتیجه مورد نظر برسد.

رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص ادامه غنی سازی ۶۰ درصد افزود: غنی سازی ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد همچنان ادامه دارد و میزان انباشت ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ما بالای ۹۰ کیلوگرم است که بر اساس قانون مصوب مجلس باید در یکسال به ۱۲۰ کیلوگرم می‌رسید و الان بعد از حدود ۴ ماه به ۹۰ کیلو گرم رسیده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما صالحی گفت: میزان اورانیوم ۶۰ درصد ما بالای ۲.۵ کیلوگرم رسیده است و اورانیوم ۵ درصد ما هم بالای ۵ تُن است و فعالیت‌های هسته‌ای ما همچنان ادامه دارد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...