کدخبر: 63584

سیر نزولی نرخ مسکن ادامه دارد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در تهران، گفت: با توجه به رکود بازار مسکن خریداران رغبتی برای خرید ندارند.

گسترش‌نیوز: مجید کیانپور با اشاره به این‌که درحال‌حاضر میزان معاملات مسکن به پایین‌ترین حد خود رسیده و طبق آمارها خرید و فروش نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: ‌کاهش معاملات مسکن نتایج و پیامدهای مثبت و منفی را به دنبال داشته است، به طوری که با کاهش نرخ خرید و فروش مسکن، عملا تقاضا کاهش یافته و به تبع آن قیمت‌ها نیز پایین آمده است. با کاهش معاملات مسکن، سازندگان در این شرایط انگیزه‌ای برای تولید مسکن‌های جدید ندارند، چون بازار در وضعیت رکودی قرار دارد.

وی با اشاره به این‌که در شرایط رکود تولید مسکن کاهش یافته و خریداران و فروشندگان رغبتی برای معامله ندارند، افزود: نرخ مسکن باید بیش از پیش روند کاهشی داشته باشد و انتظار است که نرخ بازار مسکن باز هم در مسیر نزول قرار گیرد.

مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی طی مردادماه امسال در تهران ۲۹۳۱ فقره قرارداد مسکن در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شده که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۷۳.۷ درصد کاهش یافته است. در مردادماه ۹۷ تعداد قردادهای صحیح ثبت شده مسکن ۱۱ هزار و ۱۵۴ فقره بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر