|
کدخبر: 330304

آخرین فرصت برای انتخاب خودروهای وارداتی | ماشین های لوکس راهی خیابان ها می شوند

رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که مرحله جدید عرضه خودروهای وارداتی با محصولات متنوع در هفته آینده برگزار خواهد شد.

اقتصاد آخرین فرصت برای انتخاب خودروهای وارداتی | ماشین های لوکس راهی خیابان ها می شوند

"مهدی ضیغمی"، رییس سازمان توسعه تجارت، اعلام کرد که مرحله جدید عرضه خودروهای وارداتی در هفته آینده برگزار خواهد شد. این سازمان اعلام کرد که این مرحله آخرین فرصت برای متقاضیان گروه اول است تا خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در صورت عدم انتخاب خودرو توسط متقاضیان گروه اول، آن‌ها از لیست سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی حذف خواهند شد.

مرحله جدید عرضه خودروهای وارداتی و آخرین فرصت برای ثبت‌نام کنندگان اسفند ۱۴۰۱

منظور از متقاضیان گروه اول، افرادی است که در اسفند ۱۴۰۱ نسبت به پیش‌ ثبت‌نام خودروهای وارداتی اقدام کرده بودند. این افراد مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد را برای ثبت‌نام این خودروها در حساب خود بلوکه کردند. براساس آماری که سازمان توسعه تجارت و مدیران سامانه یکپارچه اعلام کرده بودند، تعداد متقاضیان خودروهای وارداتی حدود ۳۳ الی ۳۴ هزار نفر برآورد می‌شد. بخش قابل‌ توجهی از این متقاضیان خودروهای وارداتی را ثبت‌نام کردند یا تحویل گرفتند. گروهی نیز از خرید خودروهای وارداتی انصراف دادند. برخی متقاضیان نیز با انتخاب خودرو و فروش آن در بازار آزاد خودرو، به دنبال کسب سود هستند. بااین‌حال هنوز عده‌ای از متقاضیان گروه اول به دلایل مختلف، هیچ خودرویی را برای تحویل انتخاب نکرده‌اند.

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی تاکنون میزبان حدود شانزده دور عرضه خودرو بوده است. روند واردات خودرو نیز از ابتدای سال ۱۴۰۳ سرعت گرفته است تا تمامی متقاضیان گروه اول، خودروهای وارداتی خود را تحویل بگیرند. ازاین‌رو سازمان توسعه تجارت تصمیم دارد تا مرحله جدیدی از ثبت‌نام خودروهای وارداتی را برای متقاضیان جدید برگزار کند. برای انجام این کار، باید متقاضیان قبلی الزام به انتخاب خودرو داشته باشند. به همین دلیل است که سامانه یکپارچه اکنون از متقاضیان می‌خواهد تا نسبت به انتخاب خودروهای وارداتی اقدام کنند، در غیر این‌صورت از لیست انتظار حذف خواهند شد.

خودرو-وارداتی

براساس آن‌چه از شرایط فروش شرکت‌های مختلف طی چند روز اخیر دیده‌ایم، خودروهای جذابی در مرحله جدید عرضه خودروهای وارداتی حضور دارند. محصولات مختلف سوزوکی همچون نسل جدید سوزوکی گرند ویتارا و سوزوکی فرانکس توسط کاربران قابل انتخاب هستند. گروه بهمن نیز هاوال H۶، بستیون T۷۷ و هونگچی H۵ را به متقاضیان عرضه کرده است. انتظار می‌رود طی روزهای آتی هفته، سایر شرکت‌ها نیز بخشنامه‌های فروش خود را برای متقاضیان اعلام کنند.

ضیغمی در ادامه بیان کرد: همچنین از ابتدای هفته آینده این امکان فراهم است که متقاضیان جدید خرید خودروهای وارداتی با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، در این دوره سامانه وارداتی ها شرکت کنند و در کنار مشتریان قبلی، خودروی مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنند.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت در این عرضه خودروهای وارداتی، اولویت ابتدایی به مشتریان قبلی تعلق دارد و متقاضیان جدید هم می توانند برای خرید خودرو اقدام کنند. اما از عرضه های بعدی به طور کامل اولویت خرید برای مشتریان قدیمی سامانه از بین می رود و دیگر امتیازی نسبت به مشتریان جدید ندارند.

مهدی ضیغمی تصریح کرد: متقاضیان جدید باید در نظر داشته باشند که در صورت ایجاد حساب وکالتی و ثبت نام در سامانه وارداتی، امتیازی از جنس اولویت مدتدار به این افراد تعلق نمی گیرد و از این پس برای هر دوره از سامانه وارداتی ها امکان ثبت نام مشتری جدید وجود دارد. بدیهی است که اگر مشتری به خاطر حجم تقاضا، امکان خرید قطعی خودرویی خاص را نداشته باشد، باید برای دوره های بعدی سامانه دوباره فرایند ثبت نام را طی کند.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۷۸۰۰ خودروی وارداتی ترخیص شده و به متقاضیان تحویل می‌شود. همچنین اکنون بیش از ۱۶ هزار خودرو نیز در گمرکات کشور وجود دارد که در حال طی فرایند ترخیص هستند.

جزئیات این خبر را در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها