|
کدخبر: 328246

بازار مسکن سکته کرد | خریداران چشم انتظار یک خبر مهم

بررسی فایل‌های فروش مسکن نشان می‌دهد که در چند روز اخیر، تعداد فایل‌های سبز (با قیمت پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) و فایل‌های قرمز (با قیمت بالاتر از میانگین قیمت منطقه) در افزایش است، در حالی که تعداد فایل‌های مشکی (در محدوده میانگین قیمت منطقه) ثابت مانده است.

اقتصاد بازار مسکن سکته کرد | خریداران چشم انتظار یک خبر مهم

واسطه‌گران ملکی در محله جنت آباد اعلام کرده‌اند که بازار مسکن در حال حاضر در وضعیت رکود قرار دارد. با این حال، به دلیل اینکه بیشتر مشتریان سرمایه‌گذار هستند، فعالیت‌های خرید و فروش همچنان ادامه دارد، با اینکه به میزان کمتری نسبت به گذشته است.

به گفته آنها، قیمت هر مترمربع مسکن نوساز در این محله، از ۱۳۵ میلیون تا ۱۷۵ میلیون تومان است و با هر مترمربع ۱۵۰ میلیون تومان نیز می‌توان واحدی نوساز و بدون ضعف خریداری کرد.

مشاهدات ما از پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن نشان می‌دهد که برخی از مالکان میل به افزایش قیمت دارند؛ البته تردیدی که معامله‌گران در رابطه با انجام معامله دارند به وضوح مشخص است و در چند روز اخیر، تعداد فایل‌های سبز(پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) و فایل‌های قرمز(از میانگین قیمت منطقه بالاتر) از فایل‌های مشکی(در محدوده میانگین قیمت منطقه) افزایش یافته است.

در محله جنت‌آباد مرکزی، واحدی ۶۵ متری و ۲۰ سال ساخت، ۶ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۱۰۹ مترمربع زیربنا و ۵ سال عمربنا، ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 در محله جنت‌آباد جنوبی، برای آپارتمانی ۸۰ متری و ۴ سال ساخت، ۹ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان و برای آپارتمانی ۱۰۰ متری و ۱۷ سال ساخت، ۱۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

در جنت‌آباد شمالی، واحدی ۸۸ متری و ۸ سال ساخت، ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان و واحدی ۷۶ متری و ۱۸ سال ساخت، ۶ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

نرخ-خانه

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها