|
کدخبر: 327301

زمین رایگان برای کارگران / دولت حال این افراد را خوب کرد

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تا تمام کارگران متقاضی مسکن را خانه‌دار نکنیم، آرام نمی‌نشینیم، ابراز کرد: تا به حال، زمین‌های مورد نیاز برای ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکن برای کارگران تأمین شده و به مدیران صنایع ارائه شده است.

اقتصاد زمین رایگان برای کارگران / دولت حال این افراد را خوب کرد

ارسلان مالکی، معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیح داد: تاکنون، زمین‌های مورد نیاز برای ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکن کارگری تأمین شده است و در صورت امکان تأمین زمین در هر منطقه، اقداماتی برای ارائه آن به منظور مسکن کارگران صورت می‌گیرد. اما این اراضی به پیمانکاران واگذار نمی‌شود؛ به جای آن، اگر مدیران صنایع قادر باشند در مناطقی که زمین برای مسکن کارگران تأمین شده است، مسکن برای آنها احداث کنند، ما با آنها همکاری بیشتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: البته اگر مدیران صنایع پای کار نیایند باز هم از روش‌هایی دیگری برای خانه‌دار کردن کارگران اقدام می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پاسخ به این سوال که با توجه به درآمد پایین کارگران، دولت چه روش ویژه برای خانه‌دار کارگران بکار گرفته است، گفت: اعتقاد داریم اگر صنایع پای کار بیایند بهترین روش برای خانه‌دار کردن کارگران است چراکه صنایع هم می‌توانند کارگران را از تسهیلاتی برخوردار کنند و هم اینکه مسئولیت اجتماعی در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها دارند و می‌توانند در زیرساخت ‌سازی کمک کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین صنایع و کارفرمایان می‌توانند پروژه را مدیریت کنند که این نکته بسیار مهمی محسوب می‌شود چراکه شاید تمام کارگران نتوانند این پروژه را مدیریت کنند اما مدیران صنایع می‌توانند این اقدام را انجام دهند و در این صورت با وجود مدیریت مدیران صنایع در کنار ارایه تسهیلات، کارگران سریع‌تر صاحب خانه می‌شوند.

وی تاکید کرد: این اراضی به صورت رایگان و ٩٩ ساله در اختیار کارگران قرار می‌گیرد.

مالکی با اشاره به نگرانی‌ها درباره خوابگاهی شدن این واحدهای مسکونی اختصاص داده شده به کارگران و فضای نامساعد زندگی در این محدوده‌ها به دلیل مجاورت آن با کارخانه‌ها و صنایع تاکید کرد: این تفکر کاملا اشتباه است. کسانی که اینگونه درباره مسکن کارگران اظهار نظر می‌کنند، اشرافی به طرح‌های در نظر گرفته شده ندارند.

وقتی از مسکن کارگران صحبت می‌شود شاید تجربه ساخت مسکن برای کارگران در دوره انقلاب صنعتی تداعی شود اما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم برای کارگران آن طرح منسوخ شده به اجرا برسد و در طرح‌هایی که تعریف کرده‌ایم تمام الزامات شهری در آن دیده شده‌است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: نقطه قوت این اقدام این است که طرح‌ها را به خود کارگران سپرده‌ایم و تمام طرح‌ها با در نظر گرفتن پیشنهادات و نکات ارایه شده از سوی مدیران صنایع به اجرا می‌رسد.

وی گفت: در برخی از پروژه‌ها شهرک سازی خواهد شد و قرار بر است که در الحاق محدوده‌ها، بخشی را برای ساخت مسکن کارگران تفکیک کنیم و قرار نیست در بیابان برای کارگران خانه بسازیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که با توجه به منابع اراضی چه سقفی برای واحدهای مسکن کارگران در نظر گرفته شده، اظهار داشت: سقف در نظر گرفته شده به اندازه تعداد متقاضیان است و تا تمام کارگران متقاضی مسکن را خانه‌دار نکنیم، آرام نمی‌نشینیم و تمام اقدامات لازم برای این فعالیت و این پروسه را انجام می‌دهیم.

منبع: ایران جیب
  • گروج ارسالی در

    کجا باید ثبت نام کنیم برای مسکن کارگران؟ من اولین باره دارم این موضوع رو میبینم اما نوشته کارگرانی که درخواست مسکن دادن.

  • ناشناس ارسالی در

    افرادی در دستگاهها دولتی با عمل کردشان خ لاف شعارها اقدام می‌کنند ! مستند بیان می کنم از جمله در دادگستری شهریار فردی بنام امامی دلیل زمینخواری بزرگ در شهریار ( ا راضی گمرک ) میباشد زمین‌مان را بدهند ، ر ایگان پیشکش !!!؟؟؟.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها