|
کدخبر: 323540

ارز دیجیتال| اتریوم | رمزارز| بیت کوین

سوپرایز کاربران ارز دیجیتال / منتظر انفجار قیمت اتریوم باشیم؟

با افزایش بررسی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درباره امنیت اتریوم، انتظار برای تصویب یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بر پایه اتریوم افزایش یافته است.

اقتصاد سوپرایز کاربران ارز دیجیتال / منتظر انفجار قیمت اتریوم باشیم؟

کانسنسیس (Consensys)، یک شرکت فعال در حوزه فناوری بلاکچین، در یک نامه به SEC تأکید کرده است که برای تسریع در فرایند تأیید ETF اتریوم، باید به امنیت طراحی اتریوم توجه بیشتری شود.

این نامه به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) اتریوم اشاره می‌کند که به گفته کانسنسیس، نه‌تنها با استانداردهای امنیتی بیت کوین مطابقت دارد، بلکه از آن نیز فراتر می‌رود. کانسنسیس همچنین به مزایای دیگر PoS مانند نهایی شدن سریع‌تر بلاک‌ها، توزیع فرآیند تأیید و مجازات برای نقض پروتکل اشاره می‌کند.

علاوه بر امنیت، نامه کانسنسیس بر مقاومت اتریوم در برابر حملات سایبری و مزایای زیست محیطی PoS در مقایسه با مکانیسم اثبات کار (PoW) بیت کوین که انرژی بسیار بیشتری مصرف می کند، تأکید می‌کند.

تلاش‌های کانسنسیس نشان‌دهنده تعهد این شرکت به گسترش پذیرش فناوری بلاکچین است؛ چراکه تصویب ETF اتریوم می‌تواند زمینه دسترسی گسترده‌تر به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه‌های کاربردی وب ۳ را فراهم سازد.

در این میان، تصمیم نهایی SEC در مورد ETF اتریوم نه تنها بر کل بازار ارزهای دیجیتال و اتریوم تأثیرگذار خواهد بود، بلکه رویه‌هایی را برای تصمیمات نظارتی آتی در حوزه ارزهای دیجیتال نیز تعیین خواهد کرد. همکاری مشترک بین بازیگران صنعت ارزهای دیجیتال و مقامات نظارتی همچنین منجر به ایجاد شفافیت خواهد شد.

تلاش‌های کانسنسیس برای جلب نظر SEC در ابتدا نتوانست روی قیمت اتریوم و حجم معاملات آن تأثیر مثبتی داشته باشد، اما در ادامه، این خبر از میزان کاهش‌ قیمت‌ها کاست و به نظر می‌رسد موجب افزایش میزان خوش‌بینی نسبت به اتریوم در جامعه ارزهای دیجیتال شد.

صحبت‌های شنیدنی خالق اتریوم درباره میم‌کوین‌ها

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً دیدگاه خود را در مورد آینده میم‌کوین‌ها و نحوه تکامل آنها در اکوسیستم کریپتو، بیان کرده است.

میم‌کوین‌ها که ابتدا با ایجاد دوج‌کوین (DOGE) و بعداً به واسطه ایجاد توکن‌های مشابه‌ آن به دنیای کریپتو وارد و فراگیر شدند، به دلیل ماهیت پرنوسان و گاهی تأثیرات بحث‌برانگیز خود، مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بوترین در آخرین پست وبلاگ خود، به وضعیت فعلی میم‌کوین‌ها پرداخته و از فقدان ارزش اساسی ذاتی آنها انتقاد کرده است.

یک دهه پس از ایجاد امکان انتشار توکن‌ها و کوین‌ها به عنوان روشی جدید برای تأمین مالی پروژه‌های عمومی، بوترین میم‌کوین‌ها را در تضاد با هدف اصلی ارزهای دیجیتال می‌داند.

او خاطرنشان کرد:

در حالی که میم‌کوین‌هایی مانند دوج‌کوین، زمانی باعث ایجاد شادی و احساس مشارکت اجتماعی می‌شدند، موج اخیر چنین کوین‌هایی با ویژگی‌های منفی، از جمله مضامین نژادپرستانه آشکار در میان برخی از میم‌کوین‌های سولانا، خدشه‌دار شده است. این تغییر باعث نگرانی در بین علاقه‌مندان حوزه کریپتو شده است.

بوترین عنوان کرد که میل اساسی به سرگرمی و مشارکت در فضای کریپتو می‌تواند به سمت تلاش‌های مثبت‌تر و از نظر اجتماعی سودمندتر هدایت شود.

مفهوم کوین‌های خیریه (charity coins) یکی از مفاهیمی است که به اهداف مورد نظر بوترین نزدیک است. به گفته بوترین، پروژه‌های خیریه نظیر گیوول اینو (GiveWell Inu)، پتانسیل میم‌کوین‌ها را برای کمک به رفاه اجتماعی، علی‌رغم ناقص بودنشان، نشان می‌دهد.

بنیانگذار اتریوم همچنین به ایده نوآورانه «بازی‌های رابین‌هودی» اشاره کرد که جذابیت بازی را با توزیع عادلانه ثروت، به ویژه به نفع شرکت‌کنندگان کم‌درآمد ترکیب می‌کند. این رویکرد تمایل به سرگرمی در جامعه کریپتو را با قابلیت‌های منحصربه‌فرد فناوری بلاکچین در راستای خیر اجتماعی ادغام می‌نماید.

او به انقلاب اقتصادی جزئی در آسیای جنوب شرقی اشاره کرد که ناشی از محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) در چرخه صعودی گذشته بود. این بازی به خانواده‌های کم‌درآمد کمک کرد تا به سطح متوسط یا حتی ثروتمند صعود کنند.

به گفته بوترین، فضای کریپتو می‌تواند با تمرکز بر پروژه‌هایی که سرگرمی را با بشردوستی و تأثیر اجتماعی ترکیب می‌کنند، به یک اکوسیستم فراگیرتر و مفیدتر تبدیل شود.

این موضع رؤیایی بر نیاز جامعه کریپتو به استقبال از پروژه‌هایی که باعث ایجاد سرگرمی و تأثیرات مثبت اجتماعی می‌شوند، تأکید می‌کند.

همان‌طور که بوترین عنوان کرده است، آینده دارایی‌های دیجیتال نباید توسط مفاهیم محدودی مانند میم‌کوین‌ها تحت سلطه قرار گیرد. در عوض، راه‌های نوآورانه‌ای که با ارزش‌های اجتماعی و اخلاقی گسترده‌تر همسو هستند، باید مورد بررسی قرار گیرند.

 

منبع: رمزارز نیوز
  • xrp ارسالی در

    اتریوم 200 تمن بود بیت 2 میلیارد. الان بیت 4 رو رد کرده اتر تو 240 مونده.بیت سازندش معلوم نیس تا بکشنش دادگاه ولی اتر سازندش معلومه.اتر از زمانی ک استخراجو لغو کرد تا سود تراکنش ها همش واسه خودش بمونه محبوبیتشو از دس داد. استیکم در حد سرگرم کردن هواداراس. اتریوم راهشو از بیت جدا کرد ک راهش قدیمیه و بدرد نخور ببینیم در اینده کدوم موفق ترند.

  • ناشناس ارسالی در

    😁😁😁😁😁😃😃😃😃

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها