|
کدخبر: 323479

طلا/سکه امامی/دلار

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار اعلام شد/ آخرین وضعیت بازار دلار و سکه

در طول ۲۴ ساعت گذشته، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار تهران تغییر کرده است. قیمت دلار در بازار تهران در کریدور ششم کانال ۶۱ هزار تومان قرار داشت.

اقتصاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار اعلام شد/  آخرین وضعیت بازار دلار و سکه

 قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران به مبلغ ۳ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه امامی نیز به مبلغ ۳۸ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان فروخته شد.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز یک‌شنبه، ۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ مشاهده می‌کنید.

دلار (در صرافی بانکی)

۴۳ هزار و ۴۷۲ تومان

یورو

۴۶ هزار و ۹۱۰ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۳۶ میلیون و ۱۵ هزار تومان

سکه امامی

۳۸ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان

نیم سکه

۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

ربع سکه

۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

سکه گرمی

۷ میلیون تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۳ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

۴ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان

هر مثقال طلا

۱۴ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان

هر انس طلا

۲۲۳۳.۱۰ دلار

در روز دوم هفته، بازار سهام تقریباً با حرکتی نزدیک به صفر تابلو آغاز شد، اما با گذشت زمان و نزدیک شدن به ساعات پایانی بازار، فشار عرضه‌ها افزایش یافت. به نظر می‌رسد با توجه به تعطیلی‌های پیش رو، انتظار بیشتری از بازار سهام در حال حاضر وجود نداشته باشد و ارزش معاملات نیز نشانگر همین وضعیت است.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی جزئی  به 200 واحدی به 2 میلیون و 260 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی جزئی به ارتفاع 770 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «وامید» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فزر»، «خاور» و «فغدیر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «خزامیا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فن افزار»، «خاور» و «بیوتیک» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است دیگر نکته ای که در این روزها به چشم می خورد سبز پوشی اکثر صندوق های طلای بورسی است که با توجه به روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین قیمت طلای جهانی حجم قابل توجهی از معاملات را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 11 فروردین ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 37 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 238 نماد در محدوده مثبت و 200 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 165 نماد در محدوده مثبت و 152 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۰.۵۳ درصد، به ارتفاع ۱۱ هزار و ۹۶۰ واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۳۸۶ واحدی رسید.

رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۳۶ درصدی (معادل دو هزار و ۷۸۱ واحد) در پله ۷۷۰ هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را در روز چهارشنبه، چهار هزار و ۱۵ میلیارد تومان نشان می‌داد.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز چهارشنبه را ۱۴.۹ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد. کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آن‌ها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز چهارشنبه بورس از ورود ۱۸۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها