|
کدخبر: 320802

پروژه پل/مناطق آزاد/قشم

پل چینی ساز در جزیره قشم چه زمان به بهره برداری میرسد؟

به نقل از حجت عبدالملکی، عضو شورای عالی مناطق آزاد، درباره اهمیت اجرای پروژه پل خلیج فارس، او اظهار داشت: "تمامی مطالعات مورد نیاز برای احداث پل خلیج فارس که منطقه آزاد قشم را به سرزمین اصلی متصل خواهد کرد، انجام شده است."

اقتصاد پل چینی ساز در جزیره قشم چه زمان به بهره برداری میرسد؟

به عبارت حجت عبدالملکی، عضو شورای عالی مناطق آزاد، درباره اهمیت اجرای پروژه پل خلیج فارس، او تأکید کرد که تمامی مطالعات لازم برای ساخت پلی که منطقه آزاد قشم را به سرزمین اصلی متصل می‌کند، انجام شده است.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود منابع برای اجرای پل خلیج فارس وجود ندارد و از این رو ساخت این پروژه صرفه اقتصادی ندارد و آیا طرح جدید برای تامین منابع ساخت این پروژه در نظر گرفته شده‌است، گفت: باید منابع برای این پروژه تامین شود و بخشی از منابع را منطقه آزاد قشم تامین می‌کند و رییس جمهوری دستور تامین منابع از بودجه عمومی و از محل تهاتر نفت را داده است و تلاش داریم ظرف ٣ سال آینده این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم. مذاکراتی هم با پیمانکاران چینی داشتیم و قرار بر این است که این پروژه جزو پروژه‌های فاینانس و خط اعتباری ایران و چین باشد. 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه این پروژه حتما باید به اجرا برسد، ادامه داد: هر کسی که در اصل پروژه تصمیم ایجاد می‌کند یا منافع ملی را نمی‌شناسد یا اینکه نیات دیگری دارد ، باید توجه داشته باشیم که تمام پروژه ‌های حمل و نقل در جنوب کشور به ویژه در خلیج فارس به دلیل اینکه برخی از بنادر جنوبی دریای جنوب خلیج فارس را از رونق خارج می‌کند ، احتمال کارشکنی در این پروژه‌ها وجود دارد از این رو باید مراقب باشیم. 

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که با حضور چینی‌ها قرارگاه خاتم‌الانبیاﯨ از پیمانکاری این پروژه حذف می‌شود، تاکید کرد: قرارگاه همچنان حضور دارد اما ممکن است که پیمانکاران دیگری از جمله پیمانکاران خارجی به این پروژه ورود کنند. 

وی درباره میزان منابع مورد نیاز برای ساخت پل خلیج فارس گفت: تقریبا ٧٠٠ میلیون دلار برای تمام پروژه با تکمیل ریل و بزرگراه‌ها مورد نیاز است اما منافع آن برای کشور بسیار بالا است.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها