|
کدخبر: 320450 سارا سمیع شمس

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سقوط مجدد در بورس / از سود سهام عدالت پایان سال چه خبر؟

در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲,۰۷۸,۵۳۰ واحد رسید. با افت بیش از ۱۱ هزار واحد، ارزش کلی بازار به طور قابل توجهی کاهش یافت. این وقوع نشانگر ناراحتی و نگرانی سرمایه‌گذاران درباره وضعیت بازار بورس بود.

اقتصاد سقوط مجدد در بورس / از سود سهام عدالت پایان سال چه خبر؟

در تاریخ ۲۵ بهمن ماه، بازار بورس تهران با کاهش قیمت‌ها در شاخص کل مواجه بود و ارزش سهام در آن روز کاهش یافت. این وضعیت باعث تغییر رنگ بسیاری از نمادهای معاملاتی شد و آنها به رنگ قرمز تغییر کردند. رنگ قرمز نشانگر کاهش قیمت نسبت به قیمت قبلی سهم است و این نشانگر کاهش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این وضعیت احتمالاً ناشی از نگرانی‌ها و فروش فشرده توسط سرمایه‌گذاران است که به دلیل اخبار و شرایط اقتصادی در حال فروش سهام خود هستند. تنزلات قیمت در بازار بورس می‌تواند ناشی از عوامل اقتصادی، سیاسی یا جهانی باشد که تأثیر قابل مشاهده‌ای بر بازار سرمایه دارد.

معاملات در این روز با شروعی نزولی آغاز شد و در ادامه این نزول، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل نزدیک ۷ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند وپاسار، وبملت، اخابر، فولاد، شپنا، شستا و شبندر تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

   نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

   نقشه-بازار

   شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش بیشتر شد تا با ریزش ۴۸۱۲ واحدی به ۷۲۷ هزار و ۷۹۸ واحدی رضایت دهد.

   شاخص-کل

   در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای ۱۱ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۲,۱۶۵,۴۶۹.۹۱۹ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۵۵,۱۵۱.۱۸۷ میلیارد ریال و حجم معاملات ۶.۶۲۵ میلیارد سهم است.

   نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز بپاس، آریا، خاور، وسپهر، انتخاب، سامان و شپاس هستند.

   نمادهای-بورسی

   خبرهای مهم بورسی در ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

    عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای برای رونق اقتصادی و افزایش تولید در کشور دارد و در این راستا سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی و افزایش سرمایه‌گذاری در کشور است.

   وزیر اقتصاد: هدف‌گذاری دولت در خصوص افزایش ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر، رسیدن به عدد ۱۰ هزار مگاوات است.

   مدیر امنیت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: امنیت، مطلق نیست و نمی‌توان هیچ گاه ادعای امن بودن کامل را داشت اما همه اقداماتی که انجام می‌شود باعث ارتقای امنیت می‌شود.

   کارشناس بازار سرمایه: کاهش زمان واریز سود تقسیمی مجامع موجب افزایش شفافیت، ارتقاء توان رقابتی شرکت‌ها و بهره‌مندی سهامداران از مبالغ تقسیم شده در زمان معین می‌شود.

   بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، از ۱۰۰ صادر کننده نخست کشور، ۵۷ شرکت در حوزه پتروشیمی، نفت و گاز فعال هستند.

   جزئیات مهم درباره پرداخت سود سهام عدالت

   معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: پایان اسفند علاوه بر واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، سود وراث سهام عدالت نیز به حسابشان واریز خواهد شد.وراثی که تا ۱۰ اسفند تشکیل پرونده بدهند، سود امسال و سال‌های گذشته سهام عدالت را دریافت خواهند کرد.

   تسریع در روند تامین مالی بنگاه‌های تولیدی با بهره‌گیری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

   رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌بایست با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار به کمک زنجیره تولید کشور بیایند، تا شاهد تسریع روند تامین مالی‌ بنگاه‌های تولیدی باشیم.

   • ناشناس ارسالی در

    سقوط ؟!!!!
    استغفرالله. نفرمایید سقوط .
    جناب خاندوزی و عشقی فر مودند که بورس روند طبیعی خودش را طی میک نه و سهامداران نگویند بورس سقوط کرده که ما خیلی خیلی ناراحت میشیم!!!!!!!!

   • صدقیه ارسالی در

    کاری که با پول مردم تو بورس کردن، هیتلر تو کوره های آدم سوزی نکرد!

    #غارتکده_ دولت مردمی

   ارسال نظر

    

   اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها