|
کدخبر: 320076

قیمت خودرو / بازار خودرو / خرید خودرو

آرامشی نسبی در بازار خودرو ۲۱ بهمن + جدول قیمت

قیمت خودرو امروز، ۲۱ بهمن ۱۴۰۲، کار خود را بدون تغییر آغاز کرده است. در هفته گذشته، تغییرات بازار خودرو هماهنگی بسیاری با نوسانات نرخ ارز داشت و گویی فرمان این بازار به‌دست دلار افتاده است.

اقتصاد آرامشی نسبی در بازار خودرو  ۲۱ بهمن + جدول قیمت

امروز شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱، قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی بدون تغییر نسبت به روز گذشته، وضعیت آرامی را نشان می‌دهد. این ثبات قیمتی به ثبات نرخ ارز در بازار آزاد بستگی دارد. اگر نرخ دلار در آینده تغییر کند، ممکن است بازار خودرو نیز تحت تأثیر قرار بگیرد.

با نگاهی به روند نرخ خودرو در هفته گذشته می‌توان متوجه شد که بازار، کار خود را با افزایش نسبی آغاز کرد، اما پس از یک روز اغلب محصولات داخلی و مونتاژی ریزش چشم‌گیری داشتند که این افت نرخ پایدار نبود و با رسیدن به روزهای پایانی هفته، باز هم افزایش قیمت‌ها محسوس بود.

با توجه به قیمت‌های اعلامی، نرخ خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی فعلاً تغییری نسبت به هفته پیش ندارند.

کوییک S دنده‌ای که یکی از خودروهای اقتصادی بازار است، طی هفته گذشته چهار میلیون تومان ارزان‌تر شد و در نهایت به نرخ ۳۹۵ میلیون تومان رسید که درحال‌حاضر هم با این نرخ خرید و فروش می‌شود.

شاهین G لوکس‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود که در انتهای هفته گذشته، ۱۴ میلیون تومان ارزان‌تر از آغاز هفته معامله می‌شد و از آغاز روند معاملات امروز هم با نرخ ۶۷۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سمند سورن پلاس بنزینی، یکی از سدان‌های محبوب بازار است که افت نرخ قابل توجهی در هفته پیش تجربه کرد. این خودرو هم اکنون با ۶۷۲ میلیون تومان قابل خریداریست که نسبت به شنبه گذشته ۲۴ میلیون تومان ارزان‌تر است.

دنا پلاس دنده‌ای یکی دیگر از سدان‌های محبوب ایران خودرو هم نوسان مشابهی دارد. این خودرو با افت ۲۵ میلیون تومانی که طی هفته گذشته تجربه کرد هم‌اکنون با نرخ ۷۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت-خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودرو در بازار مونتاژی نیز تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار شناخته می‌شود، ۴۰ میلیون تومان ارزان‌تر از شنبه گذشته و با نرخ ۷۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

جک J۴ آپشنال اما برخلاف اکثریت بازار، روند صعودی داشته است. این سدان پرفروش کرمان موتور از ابتدای هفته پیش ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با ۸۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

چری تیگو ۷IE از کراس‌اوورهای مونتاژی مدیران خودرو به شمار می‌رود که ۴۰ میلیون تومان افت نرخ را طی هفته گذشته به ثبت رساند. این خودرو هم‌اکنون به نرخ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان قابل خریداری است.

دیگنیتی پرستیژ یکی از محصولات محبوب و گران‌قیمت بهمن موتور نیز همانند اغلب مونتاژی‌های بازار، افت نرخ ۴۰ میلیون تومانی داشته و فعلاً روی نرخ دو میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت-خودرو۲

پیش‌بینی قیمت خودرو

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو اظهار کرد: این روزها روی عجیب بازاری به چشم می‌خورد که در آن، نرخ خودرو یک هفته نزولی و هفته دیگر، صعودی است؛ اما هم‌چنان خرید و فروش پایین بوده و این تغییرات نرخ تحت تأثیر نوسانات ارزی صورت می‌گیرد. بازار خودرو فعلاً در رکود به سر می‌برد که هفته آتی هم وضعیت به همین شکل پیش‌بینی می‌شود و می‌توان گفت بازار شب عید علی‌رغم بالا و پایین نسبی قیمت‌ها، مانند سال‌های گذشته داغ و پر التهاب نخواهد بود.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها