|
کدخبر: 319993

بازار خودرو/قیمت خودرو/خودروسازی

جواب غیر منطقی به خواسته مردم / منتظر کاهش قیمت خودرو نباشید

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت بیان کرد که با توجه به افزایش نرخ تورم در کشور، قیمت خودروها هم ارزان نمی‌شود. او اظهار داشت که فقط با ارزان شدن قیمت محصولاتی مانند مرغ، گوشت، روغن و سایر اجناس، قابلیت ارزان شدن خودروها وجود خواهد داشت.

اقتصاد جواب غیر منطقی به خواسته مردم / منتظر کاهش قیمت خودرو نباشید

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، گفت: به سبب افزایش نرخ تورم در کشور، قیمت خودرو هم ارزان نمی‌شود. مگر قیمت مرغ، گوشت، روغن و ... ارزان می شود که خودرو ارزان شود.

منوچهر منطقی در یک برنامه تلویزیونی  در پاسخ به اینکه احتمال روند کاهشی شدن قیمت خودرو، در آینده وجود دارد، پاسخ داد: "احتمال آن منفی است و قیمت خودرو در آینده روند کاهشی ندارد."

منطقی۱۲

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت در این رابطه با این اظهارات گفته است: منظور بنده از اینکه خودرو ارزان نمی‌شود این است که به سبب افزایش نرخ تورم در کشور، قیمت خودرو هم ارزان نمی‌شود. مگر قیمت مرغ، گوشت، روغن و ... ارزان می شود که خودرو ارزان شود.

به گفته منطقی ، البته اگر نرخ تورم کاهشی شود، قیمت خودرو در بازار هم ارزان خواهد شد.

عوامل موثر در قیمت گذاری بازار مرغ

در قیمت‌گذاری بازار مرغ، عوامل متعددی تأثیرگذار هستند. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌کنم:

عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا در بازار مرغ تأثیر قابل توجهی در قیمت‌گذاری دارند. اگر تقاضا برای محصول بیشتر شود یا عرضه آن کاهش یابد، قیمت ممکن است افزایش یابد. برعکس، اگر عرضه بیشتر شود یا تقاضا کاهش یابد، قیمت ممکن است کاهش یابد.

هزینه تولید: هزینه‌های مرتبط با تولید مرغ، مانند هزینه تغذیه، نگهداری، واکسیناسیون، پرورش و غیره، نیز بر قیمت تأثیر می‌گذارند. اگر هزینه‌های تولید افزایش یابد، احتمالاً قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

شرایط آب و هوا: شرایط آب و هوایی نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند خشکسالی، سیل و طوفان، عرضه مرغ ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد و قیمت آن تغییر کند.

قوانین و مقررات: قوانین و مقررات مربوط به صنعت مرغداری نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند. مثلاً، ممنوعیت استفاده از مواد مصنوعی در تغذیه مرغ‌ها می‌تواند هزینه تولید را افزایش داده و در نتیجه قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.

تغییرات ارزش ارز: در صورتی که ارزش ارز مورد استفاده در تجارت مرغ تغییر کند، این می‌تواند تأثیری بر قیمت تولید و صادرات مرغ داشته باشد.

مهم است توجه داشت که این فاکتورها تنها برخی از عوامل ممکن هستند و قیمت گذاری دقیق در بازار مرغ می‌تواند تحت تأثیر عوامل دیگری نیز قرار بگیرد که ممکن است در هر زمانی تغییر کنند.

منبع: تسنیم
 • اکبر ارسالی در

  احسنت به این مدیر لایق و دلسوز !!!!!
  عذر بدتر از گناه می آوردند ، اگر کشو ر مدیران دلسوزی مانند ایشان داشته باشد ، دیگر نیاز به دشمن خارجی نداریم 😏😏😏😏

 • اکبر ارسالی در

  حداقل اگر بجای منطقی ، فامیلی ایشان غیرمنطقی بود ، راحت تر می شد با افاضاتشان کنار آمد

 • ناشناس ارسالی در

  جناب منطقي ما از شما مسئولين پوزش ميخواه يم كه مرغ و گوشت و همه چيز ديگر رو گران ميخريم و مي خوريم!!!!!
  شما خودت ر و ناراحت نكن
  مسئول مرغ و گوشت هم همين حرف هاي شما رو ميزنه!!!

 • د ارسالی در

  جواب کوبنده مردم هم نخریدن لکن های بی کی فیته

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها