|
کدخبر: 319982

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | رمزارز چین لینک

اقدام عجیب نهنگ مرموز چین لینک / انباشت ۲.۷۴ میلیون توکن LINK

داده‌های بازار نشان می‌دهند که این انباشت‌های استراتژیک به افزایش ۴۴ درصدی قیمت LINK در ۱۲ روز گذشته کمک کرده و توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده‌اند.

اقتصاد اقدام عجیب نهنگ مرموز چین لینک / انباشت ۲.۷۴ میلیون توکن LINK

نهنگ‌ چین لینک با انباشت ۲٫۷۴ میلیون توکن LINK، توجه جامعه کریپتو را به خود جلب کرده‌ است.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی LookOnChain، یک نهنگ مرموز ۲،۷۴۵،۸۱۵ توکن LINK به ارزش تقریبی ۴۹٫۹ میلیون دلار را از طریق ۴۹ کیف پول جدید، از بایننس برداشته است.

در همین حال، کیف پول نهنگ دیگری، با برچسب 0x2A19 هم در طول ۱۰ روز، نسبت به برداشت ۴۹۴،۹۵۷ توکن LINK از بایننس اقدام کرده است.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که این انباشت‌های استراتژیک به افزایش ۴۴ درصدی قیمت LINK در ۱۲ روز گذشته کمک کرده و توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده‌اند.

در این میان، علی مارتینز، تحلیلگر مشهور نیز بر پویایی بازار چین لینک تأکید کرده است. البته او یک مانع قابل‌توجه را برای LINK در محدوده ۱۹٫۴۰ تا ۲۰٫۰۳ دلار شناسایی کرده است. این محدوده مقاومتی توسط بیش از ۵،۳۳۰ آدرسی که بیش از ۸٫۵۹ میلیون LINK دارند، تقویت شده است.

crypto-whale-bought-million-chainlink-link

به گفته مارتینز، عبور از این منطقه مقاومتی به طور بالقوه می‌تواند باعث افزایش ۳۸ درصدی قیمت چین لینک شود. این تحلیلگر، مقاومت بحرانی بعدی LINK را در حدود ۲۶٫۸۷ دلار شناسایی کرده است.

چین لینک (ChainLink) چیست؟

چین لینک (ChainLink) پروژه بلاک چینی منحصربفرد و اولین در نوع خود است. این سرویس اوراکلی غیرمتمرکز، در حال حاضر روی شبکه اتریوم قرار دارد و امکان توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای سنتی را فراهم می‌کند. چین لینک در وبسایت رسمی خود، خودش را اینگونه معرفی کرده است:

شبکه چین لینک، دسترسی ورودی‌ها و خروجی‌های معتبر غیرقابل دستکاری را برای تمامی قراردادهای هوشمند پیچیده روی هر بلاک چینی فراهم می‌کند.

حالا فاکتورها و عوامل زیادی باعث منحصربفردی شبکه رمز ارز چین لینک می‌شوند. ChainLink مفهومی است که به‌طور کامل به اتصال بیشتر اسمارت کانترکت‌ها به دنیای خارج می‌پردازد. مفهوم قرارداد هوشمند برای اولین بار توسط اتریوم (Ethereum) مطرح شد؛ اما اسمارت کانتکت‌های اتریوم تنها داده‌های روی بلاک چین را مدیریت کرده و از ایجاد ارتباط با کسب‌وکارهای دنیای واقعی دور مانده‌اند. هدف چین لینک کمک به غیرمتمرکزسازی اینترنت در جهت ساخت ارتباطی بین بلاک چین و برنامه‌های دنیای واقعی است.

کاربران قراردادهای هوشمند، توانایی بهره‌برداری از اوراکل‌های داخل شبکه را دارند تا داده‌های حاصل از ای‌پی‌آی‌ها (API‌)، استخرهای داده و دیگر منابع خارج از زنجیره را دریافت کنند. این اسمارت کانترکت‌ها را می‌توان در داخل بلاک چین یکپارچه‌سازی کرد. در اصل، آن‌ها از طریق API‌ها، داده‌های مربوط به برنامه‌های خارجی را گرفته و وارد شبکه بلاک چین می‌کنند. چین لینک می‌تواند اپلیکیشن‌های مختلف نظیر پی پال (PayPal) را به بلاک چین اتریوم متصل کند. همچنین توانایی کمک به کاربران برای ارسال پرداخت‌های خود از قرارداهای هوشمند به حساب بانکی به صورت مستقیم را دارد.

پروژه چین لینک توسط برنامه‌نویسی ۳۳ ساله به نام Sergey Nazarov راه‌اندازی شده؛ اما بنیان‌گذار آن Steve Ellis است. او فردی است که سرپرستی تیم توسعه‌دهنده‌ای را در کالیفرنیا بر عهده دارد.

Nazarov در دانشگاه نیویورک در رشته مدیریت تحصیل کرده است. در سال ۲۰۰۹ ، او بازار همتا‌به‌همتا ExistLocal را تاسیس کرد. پس از آن، او به مدت سه سال به عنوان یک شریک در QED Capital سرمایه‌گذاری و سرویس غیرمتمرکز CryptoMail را تاسیس کرد.

در سال ۲۰۱۴، Nazarov پروژه Secure Asset Exchange یا SAE را تاسیس کرد. این سرویس برای کمتر از دو سال وجود داشت؛ زیرا در ژانویه ۲۰۱۶ به‌خاطر یکی از بنیان‌گذاران آن که مورد اتهام نهادهای نظارتی آمریکایی قرار گرفت، به طور کل منتفی شد. در نتیجه Ellis و Nazarov که در ایجاد SAE شرکت داشتند بر توسعه پروژه دیگری به نام اسمارت کانترکت متمرکز شدند که در نهایت با نام شبکه چین لینک وارد دنیای بلاک چین شد.

شبکه چین لینک چگونه کار می‌کند؟

وظیفه چین لینک، متصل کردن اکوسیستم بلاک چین به اپلیکیشن‌های خارجی است. از یک طرف، چین لینک به بلاک چین متصل بوده و از طرف دیگر، با یک API ادغام شده است. پایه‌های این راه‌حل بر مبنای اوراکل‌ها ساخته شده‌اند که باعث محدود کردن نیاز به اعتماد به اشخاص و غیر‌متمرکز کردن زیرساخت‌های این شبکه می‌شود.

فعالیت اصلی چین لینک بر اساس دو فرایند است: درون شبکه‌ای (On-Chain) و برون شبکه‌ای (Off-Chain). قراردادهای هوشمند در این شبکه «شدیدا آگاهانه» هستند؛ به این معنا که محتوای درون آن‌ها، باعث ادغام قراردادهای هوشمند با برنامه‌های غیر بلاک چینی می‌شود. زیرساخت غیربلاک چینی، به انتخاب و ساخت سابقه Oracleها کمک می‌کند. پس از این کار، پیش از آن‌که توافق مربوطه وارد زیرساخت درون شبکه‌ای شود، بیرون از شبکه حاصل می‌شود. معماری برون شبکه‌ای چین لینک، دارای چندین کار فرعی و آداپتورهای خارجی است. تمامی این عناصر زیرساختی، قابلیت به‌روزرسانی دارند. این راه‌حل در حال حاضر روی اتریوم سوار است، اما در آینده برای فراهم‌آوری امکان انجام تراکنش‌های بین زنجیره‌ای، آپدیت خواهد شد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها