|
کدخبر: 317608

قیمت مسکن/اجاره خانه/رهن و اجاره

قیمت اجاره خانه در تهران / رهن خانه ۶۰ متری چند؟

در این گزارش به بررسی قیمت رهن و اجاره خانه در نقاط مختلف تهران پرداخته ایم.

اقتصاد قیمت اجاره خانه در تهران / رهن خانه ۶۰ متری چند؟

قیمت مسکن در تهران، همواره جزوی از چالش های خانوارها بوده و در تکاپو هستند تا بتوانند با بهترین قیمت ها، در یک  واحد مسکونی ساکن شوند.

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران، متفاوت است.

برای رهن کامل یک واحد ۵۰ تا ۶۰ متری در تهران، حداقل باید بودجه‌ای حدود ۳۰۰ میلیون تومان کنار گذاشت؛ البته با این مبلغ باید از داشتن برخی امکانات صرف نظر کرد.

بررسی‌ها از بازار اجاره مسکن در دی‌ماه نشان می‌دهد که اغلب موجران از مبلغ پیشنهادی خود عقب‌نشینی کرده‌اند.

بنا به مشاهدات ما از فایل‌های واسطه‌گران، هم‌اکنون تعداد فایل‌های سبز (آپارتمان‌هایی که زیر قیمت متوسط منطقه قیمت‌گذاری شده) و مشکی (در محدوده میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه) به شکل قابل توجهی نسبت به فایل‌های قرمز (املاکی که بیش از قیمت متوسط منطقه نرخ‌گذاری شده) افزایش یافته است.

برای رهن یک آپارتمان با مساحتی بین ۵۰ تا ۶۰ مترمربع در تهران، دست‌کم به بودجه‌ای ۷۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان نیاز است که بسته به موقعیت بنا در طبقه و منطقه و همچنین سن ساخت، تا ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون هم افزایش می‌یابد.

برای مثال در محله سعادت آباد، برای رهن کامل واحدی با ۵۰ مترمربع زیربنا و دارای یک خواب، آسانسور و پارکینگ و انباری، ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در محله‌های همچون جیحون، پیروزی، نارمک و نیاوران آپارتمان‌هایی با ۲۰۰ میلیون تومان رهن آگهی شده است که بنا به موقعیت این محل در منطقه، اجاره ماهانه آن از ۵ الی ۶ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است.

اما برای رهن کامل یک واحد ۵۰ تا ۶۰ متری در تهران، حداقل باید بودجه‌ای حدود ۳۰۰ میلیون تومان کنار گذاشت؛ البته با این مبلغ باید از داشتن برخی امکانات صرف نظر کرد.

شما در جدول زیر می‌توانید قیمت رهن و اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران را مشاهده کنید:

 

جدول-مسکن

در تهرانپارس شرقی، رهن کامل واحدی با ۶۰ مترمربع زیربنا و ۳ سال ساخت، ۳۰۰ میلیون تومان و در محله پیروزی رهن کامل واحدی ۶۰ متری و ۱۵ سال ساخت بدون آسانسور و پارکینگ و واقع در طبقه ۴، ۳۶۵ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

منبع: ایسکانیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها