|

بخوانید :

کدخبر: 288523

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سقوط سنگین بورس / فولاد صدرنشین نمادهای ریزشی + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۱۶۳۵۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۷۶۹ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد سقوط سنگین بورس / فولاد صدرنشین نمادهای ریزشی + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. اسفند ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از کاهش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۷ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، کچاد، شستا، فملی، شبندر، رمپنا و شتران با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند کاهش بیشتر شد تا با سقوط ۹۲۳ واحدی به ۵۳۷ هزار و ۸۷۰ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۶,۹۸۱,۲۱۰.۷۴۹ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۸۹,۶۷۱.۶۳۹ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۵.۵۵۳ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز فغدیر، کگهر، ارفع، هرمز، زاگرس، انتخاب و شاوان هستند.

نمادهای-بورسی

  • اشنا ارسالی در

    تورو خدا اهن بیارید پایین،،۳ماهه الان بی کارم دیگه ساختمان سازی نیست دلار که هروز میره بالا،،،بس دیگه ،،اهن چه ربطی به دل ار داره،،،۴ تا از این دلالها رو اعدام‌ ک نید دیگه تفرقه نمیافته،،،،

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...