|

بخوانید :

کدخبر: 282227

خطر در کمین بیت کوین / منتظر سقوط اتریوم باشیم؟

اتریوم در نخستین روز هفته به زیر ۱۲۰۰ دلار سقوط کرد، زیرا قیمت ها نزدیک به پایین ترین حد چند هفته ای معامله شدند.

اقتصاد خطر در کمین بیت کوین / منتظر سقوط اتریوم باشیم؟

ریزش قیمت بیت‌کوین روز گذشته شدت بیشتری گرفت، زیرا به دنبال حسابرسی اثبات ذخایر بایننس همچنان عدم اطمینان در بازارها حاکم است؛ حسابرس مسئول بررسی، Mazars، تصمیم گرفت تا اوایل این هفته همه کار خود را با مشتریان ارزهای دیجیتال متوقف کند، که منجر به احیای احساسات نزولی شد.

در نتیجه این خبر، BTC/USD برای سومین جلسه متوالی سقوط کرد و برای شروع آخر هفته به پایین ترین سطح خود یعنی ۱۶۵۸۴.۷۰ دلار رسید.

با نگاهی به نمودار، بیت کوین به زیر نقطه حمایت کلیدی ۱۶۷۰۰ دلار سقوط کرد و به پایین ترین حد خود از ۳۰ نوامبر در این روند رسید؛ با اینوجود قیمت‌ها از آن زمان بازگشتند، زیرا شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) از کف ۴۲.۲۰ جهش کرد و در حال حاضر در ۴۳.۵۲ دنبال می‌شود.

اکنون به نظر می رسد این شاخص به سمت سقف ۴۵.۰۰ حرکت می کند که در صورت رسیدن به آن، بیت کوین دوباره به مرز ۱۷۰۰۰ دلار می رسد.

اتریوم (ETH) نیز در جلسه معاملاتی روز گذشته قرمز باقی ماند، زیرا قیمت ها به زیر مرز ۱۲۰۰ دلار رسید و به دنبال بالاترین قیمت ۱۲۷۸.۱۶ دلار در روز جمعه، ETH/USD به پایین ترین حد روزانه ۱۱۶۲.۱۸ دلار در اوایل روز سقوط کرد.

مانند BTC، کاهش روز گذشته باعث می‌شود که ETH همچنان به پایین‌ترین حد پنج هفته‌ای (۱۱۵۰ دلار) معامله شود و RSI نیز نزدیک به کف چند هفته‌ای است.

همانطور که از نمودار مشخص است، شاخص از کف ۴۰.۲۰ جهش کرده است و در حال حاضر در سطح ۴۱.۱۱ قرار دارد. علاوه بر این، میانگین متحرک ۱۰ روزه (قرمز) به تلاقی نزولی با همتای ۲۵ روزه (آبی) خود نزدیک شده است.

اگر این کراس اوور شکل بگیرد، می‌توانیم شاهد سقوط اتریوم به کف بلندمدت ۱۰۸۵ دلار باشیم.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...