|
کدخبر: 208677

کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه دارند؟

سامانه کدال این روزها میزبان اطلاعیه‌های متعدد افزایش سرمایه از سوی ناشران بورسی و فرابورسی است. اما این شرکت‌ها کدام‌اند؟ در ادامه اطلاعات نمادهایی که افزایش سرمایه دارند را می‌خوانیم.

اقتصاد کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه دارند؟

در روز گذشته ۲۱ مهرماه اطلاعیه‌های متعددی از سوی ناشران بورسی و فرابورسی در تارنمای کدال منتشر شده است. بخشی از این اطلاعیه‌ها به افزایش سرمایه شرکت‌ها جهت تامین مالی تعلق داشت. جزییاتی از افزایش سرمایه ۸ شرکت بورسی در روز گذشته منتشر گردید. در ادامه به اطلاعیه‌هایی در خصوص هر یک از مراحل افزایش سرمایه پرداخته‌ایم.

صدور مجوز افزایش سرمایه ۲۱ درصدی فجام

تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت صنعتی جام دارو (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.

سرمایه فعلی: ۶۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال

تعداد سهام قابل انتشار: ۱۴۰۰۰۰۰۰۰ سهم

ارزش اسمی هر سهم: ۱،۰۰۰ ریال

مبلغ افزایش سرمایه: ۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال

منبع تأمین افزایش سرمایه: ۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل سود انباشته.

موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد

پیشنهاد هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه ۸۵ درصدی وصنا

گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر ایران از مبلغ ۲۷۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال به مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است.

پیشنهاد هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه ۲۸ درصدی وثوق

گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری وثوق امین از مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و حفظ پرتفوی سرمایه‌گذاری که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است.

پیشنهاد هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه وجامی

گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری جامی از مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال به مبلغ ۴۷۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و حفظ پرتفوی سرمایه‌گذاری که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است.

اعلامیه پذیره‌نویسی عمومی دکپسول

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ ۲۰۰۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ میلیون ریال، تعداد ۹۰،۶۲۰،۷۹۵ سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد ۹۳۷۹۲۰۵ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره‌نویسی عمومی عرضه می‌گردد. مهلت پذیره‌نویسی عمومی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ لغایت تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ تعیین شده است.

صدور مجوز افزایش سرمایه ۳۶ درصدی خفولا

تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت خدمات فنی فولاد یزد (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.

سرمایه فعلی: ۱۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال

تعداد سهام قابل انتشار: ۴۰۰۰۰۰۰ سهم

ارزش اسمی هر سهم: ۱۰۰۰۰ ریال

مبلغ افزایش سرمایه: ۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال

منبع تأمین افزایش سرمایه: ۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل سود انباشته.

موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختارمالی

 ثبت افزایش سرمایه زقیام

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شرکت کشت و دام قیام اصفهان مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۷۰۰۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۶۸۹۷۰۷۹ میلیون ریال (از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها مبلغ ۶۱۹۷۰۷۹ میلیون ریال و) در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

اظهارنظر حسابرس در خصوص افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی لخزر

اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ هیات مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه شرکت صنعتی پارس خزر از مبلغ ۱۵۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال به مبلغ ۹۰۷۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت، کاهش هزینه‌های مالی شرکت، افزایش توان مالی و نقدینگی شرکت، حذف فاصله بین مبلغ سرمایه ثبت شده با مبلغ مورد نظر سازمان بورس و ابقاء در تابلو فرعی بازار اول سازمان مذکور و نیز تسهیل عملیات نقل و انتقال سهام شرکت در بازار بورس و اوراق بهادار ارائه گردید.

منبع: نبض بورس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...