|
کدخبر: 176966

احتمال هجوم تقاضا به بازار سکه / معامله گران چه کنند؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد در آخرین روز معاملاتی هفته با ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۷۹ هزار تومان معامله شد. پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چیست؟

اقتصاد احتمال هجوم تقاضا به بازار سکه / معامله گران چه کنند؟

قیمت طلا در ابتدای معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر رشد بازده اوراق خزانه و اوج‌گیری ریسک‌پذیری که تقاضا برای دارایی امن را تضعیف کرد، از اوج ۶ ماهه خود فاصله گرفت. اما در ادامه روز پس از کانال‌شکنی در مدار صعود بازگشت و (در ساعت ۱۷ به وقت تهران) به ۱۹۰۶ دلار رسید.

رشد بازده اوراق خزانه که جذابیت طلا را کمتر کرده سودگیری ملایمی را به دنبال داشت. در آستانه انتشار آمار اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه، نگرانی‌هایی در بازار وجود دارد. با این حال همه سیگنال‌های تورم به نفع طلا در بلندمدت مانده است. آمار مطلوب روز سه‌شنبه نشان داد که فعالیت تولیدی آمریکا در ماه مه تحت‌تاثیر بهبود تقاضا به‌دنبال بازگشایی اقتصاد، اوج گرفته و به تقاضا برای دارایی‌های امنی مانند طلا ضربه زده است.

پتانسیل پنهان سکه

بازار سکه در روزهای اخیر بسیار پرتلاطم بوده و توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را برای انجام معاملات به خود جلب کرده است. با این وجود همچنان روند کلی سکه با توجه به نوسانات قیمت طلای جهانی و وضعیت متزلزل نرخ دلار در پی مذاکرات هسته‌ای و انتخابات، مشخص نیست.

به این ترتیب هر سکه تمام بهار آزادی در روز چهارشنبه با نیم‌درصد افزایش، ۱۰میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. در این بین کاهش قیمت اونس طلا توانست جناح صعودی بازار سکه را تضعیف کند و مانع رشدهای ناگهانی آن شود. به باور برخی فعالان سکه، اطمینان معامله‌گران از رشد دلار می‌تواند منجر به هجوم تقاضا در این بازار شود؛ از طرفی معتقدند در چنین شرایطی معامله‌گران برای حفظ ارزش دارایی خود و کسب سود بیشتر ترجیح می‌دهند اقدام به خرید سکه کنند.

منبع: دنیای اقتصاد
 • علی ارسالی در

  سلام
  حل مشکل ساده است باید جلوی دل الی بازی رابگبریم. یک روز دنبال سکه می ر وبم ویکه یک روز دلار فقط شده واسطه گری و نتیجه هم می شود افزایش قیمت و تورم .

 • ناشناس ارسالی در

  امریکاباجنگ اقتصادی خطرناک بدنبال تزلزل ارزش پول ملی ودربحث سکه وطلاوخریددلاردلا ل هم هم ازاین بازارنامتعادل سودهای خوبی می بردوهم به ارزش سرمایه اش اضافه میگردد تازمانی که که قیمت ارزمعادل ریال تثبیت ن شودایام به کام دلالان بخصوص درحوزه ارزوس که وطلاخواهدبودواین مواردبه نتیجه مذاکرا ت ورفع تحریم هاوپایان جنگ اقتصادی امریکا بستگی داردوبانک مرکزی بایدکاری کندکه این نقدینگی به سمت تولیدسرازیرشودنه دلالی و سوداگری

 • Sayeed Satad ارسالی در

  خیلی دوست داشتم ببینمت عشقم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...