|
کدخبر: 167631

چراغ سبز بایدن برای کاهش برخی از تحریم‌های ایران

روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه مدعی شده است که دولت بایدن چراغ سبز را برای رفع برخی تحریم‌های مهم اقتصادی و نفتی داده است.

اقتصاد چراغ سبز بایدن برای کاهش برخی از تحریم‌های ایران

روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که رئیس‌جمهور این کشور برای لغو برخی تحریم‌های مهم ایران اعلام آمادگی کرده است.

این منابع می‌گویند امریکا آماده رفع تحریم‌های اعمال‌شده علیه بانک مرکزی ایران و شرکت‌های نفتی و نفتکش این کشور به بهانه «تروریسم» و چند بخش دیگر اقتصاد ایران از جمله فولاد و آلومینیوم است.

یک مقام ارشد اروپایی مدعی شده امریکا آمادگی خود را برای رفع تحریم‌ها علیه بخش‌های خودروسازی، کشتی‌رانی، بیمه و دیگر صنایعی که تحریم‌های آنها قرار بود در برجام رفع شود اعلام کرده است.

به گفته منابع مذکور، این اعلام آمادگی امریکا با درخواست ایران برای ارائه تضمین و تعیین چشم‌انداز مشخص پاسخ داده شده است.

براساس این گزارش، برخی پیچیدگی‌های سیاسی داخلی هم برای امریکا و هم برای ایران وجود دارد که مذاکرات را وارد مرحله سخت‌تر کرده است.

واشنگتن همچنین برای رفع تحریم‌های بخش صنعت ایران نیز اعلام آمادگی کرده است.

پیش از این نیز بیش از ۴۰ سازمان مرتبط با حقوق بشر و اقدامات بشر دوستانه روز (چهارشنبه) در نامه‌ای به بایدن رئیس‌جمهور امریکا خواستار عمل این مقام امریکایی به وعده‌های خود و رفع هرچه سریعتر تحریم‌های واشنگتن علیه تهران شدند.

این در حالی است که ساعتی پیش نشریه امریکایی واشنگتن فری‌بیکن مدعی شد نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در کنگره امریکا در اقدامی نمادین بزرگترین بسته تحریمی علیه ایران که تاکنون ازسوی این حزب ارائه شده است را رونمایی کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ناشناس ارسالی در

    همیشه ابرازحتی قدرت واحترام متقابل دربحث ومذاکره حل وفصل شودبهترازتحریم وجنگ است تمام جنگهایک روزی به صلح ختم می شوندپس راه دیپلماسی است که دروازه رابرای تجارت جهانی بازمیکند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...