|
کدخبر: 165795

هشدار به دارندگان ارزهای دیجیتال

یک کارشناس اقتصادی هشدار داد که ممکن است به زودی شاهد سرکوب استفاده از ارزهای مجازی در کشورهای مختلف جهان باشیم.

اقتصاد هشدار به دارندگان ارزهای دیجیتال

جف پاول، مدیرعامل کارگزاری کراکن هشدار داد که این احتمال وجود دارد که به زودی دولت‌های مختلف جهان به سمت سرکوب استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی بروند.

وی طی مصاحبه‌ای گفت: من فکر می‌کنم که روند سرکوب ارزهای مجازی را در کشورهای مختلف پیش رو داریم.

این کارشناس اقتصادی همچنین تاکید کرد: بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد از بین رفتن بی‌قانونی موجود در بازار ارزهای مجازی باشیم.

اخیراً هم در این مسیر دولت امریکا طرح جدیدی را برای مقابله با پولشویی ارائه داده که در صورت تبدیل شدن به قانون، دارندگان ارزهای مجازی در صورتی که تراکنش بالای ۳ هزار دلار داشته باشند، باید هویت آنها مورد بررسی قرار گیرد.

هشدار به دارندگان ارزهای مجازی

پاول می‌گوید: چنین اقداماتی می‌تواند واقعا به بازار ارزهای مجازی ضربه زده و در واقع دلیل اصلی استفاده از این ارزها را زیر سوال ببرد.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید: اصلی‌ترین دلیل استفاده از این ارزها این بود که همه افراد بتوانند به خدمات مالی دسترسی پیدا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که امریکا و دیگر سازمان‌های بین‌المللی خیلی نگاه منفی در این زمینه در پیش نگیرند.

وی در این باره گفت: برخی کشورها به ویژه چین موضوع ارزهای مجازی را بسیار جدی گرفته و رویکرد بلندمدتی را در این زمینه اتخاذ کرده‌اند و برخلاف آنها امریکا خیلی قضیه را جدی نگرفته و بازار امریکا مستعد آن است که تحت فشار بانک‌ها شاهد اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در قبال ارزهای مجازی باشیم؛ چراکه بانک‌ها از محل گسترش استفاده از ارزهای مجازی ضررهای سنگینی خواهند کرد.

البته به گفته پاول دیگر خیلی دیر شده و ممکن است تلاش برای ممنوع کردن ارزهای مجازی حتی به جذاب‌تر شدن آنها منجر شود.

 

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    عجب،پول مردم رو درقمارخونه بورس با دعوت به قمارخونه تون سرکشیدید آبی هم روش حالا چشم طمع ب ارز دیجیتال دارید اگه کثیفایی مثل شما وقماربازای ایران دخالت نکنن بهت رین جا برای سرمایه گذاری هستش،اونا خدارو بهتراز کفار مال مردمخور ایران میشناسن و ظلم نخواهند کرد،سیر نشدین از این همه دزد ی دنبال بهم زدن بازار کشورهای دیگه هستین ،لعنت بر ظالمان ورباخواران ایران ک مسولی ن هستن

  • ..... ارسالی در

    این شما هستید که در فکر مقابله با ارز دی جیتال هستید الکی شلوغش نکنید مکاران روزگ ار...

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...