|
کدخبر: 164720

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان دائمی می شود؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه از ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس برای دائمی کردن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

اقتصاد متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان دائمی می شود؟

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: منابع لازم برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی در سال جاری پیش‌بینی شده و بنا به درخواست بازنشستگان، به‌زودی لایحه‌ای در رابطه با دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به مجلس ارائه شود.

بر اساس قانون بودجه، ۵۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده بود که ۳۲ هزار میلیارد تومان آن برای بازنشستگان تامین اجتماعی و ۱۸ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص داده شد.

برای حل مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان سال گذشته ۶۰۰۰ میلیارد تومان در اختیار این سازمان قرار دادیم. برای سال۱۴۰۰ به جای ۳۲ هزار میلیارد تومان ۹۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی شده است.

نوبخت در ادامه به جریان رتبه‌بندی فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این لایحه نیز از قبل در دستور کار بوده و زمان ارائه لایحه بودجه سال جاری نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است. بنابراین نگرانی در این رابطه وجود ندارد و هر آنچه که لازم باشد، اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد که اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان از ابتدای سال ۱۴۰۰ خواهد بود و اگر با یکی دو ماه تاخیر نیز اعمال شود، به طور حتم معوقات از ابتدای فروردین محاسبه و پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره‌ای هم به موضوع متناسب‌سازی حقوق اساتید و اعضای هیات علمی وزارت علوم داشت و گفت: سال گذشته به درخواست مکرر کادر درمان و اعضای کادر اداری وزارت بهداشت امکان استفاده از فوق‌العاده‌های ویژه فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای این عزیزان فراهم شد. اما با توجه به اینکه این پرداخت موجب تفاوت‌هایی در پرداخت‌های دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه‌های علوم پزشکی شده بود؛ لازم بود که متناسب‌سازی صورت بگیرد. افرادی که در شرایط یکسانی از جمله تسهیلات و رشته شغلی قرار دارند باید پرداختی‌های متناسب داشته باشند. بنابراین در قانون بودجه پیش بینی‌هایی جهت رفع این اختلاف صورت گرفته است.

منبع: اقتصاد نیوز
  • رحیم ارسالی در

    من بعنوان یک ایرانی هیچ امیدی به این مسئ ولین ندارم وهیچ انتطاری هم ندارم . ما ای رانی ها سالهاست که از این مسئولین جز درو غ هیچی نشنیدیم . از شما فقط عاجزانه یک خ واهش دارم . اگر شما حتی یک خبر راست شنید ید برای ما تعریف کنید تا ما هم بفهمیم .ف قط همین و بس.

  • مستمری بگیر تامین اجتماعی ارسالی در

    اقای نوبخت پدر مهربان اصلا متناسب سازی ا تفاق نیوفتاده که بخواهید دایمی کنید یک م حاسبه کوچک انجام دهید میبینید که ما مستم ری حداقل هستیم که اعتراض داریم نه غیر حد اقل بگیرحقوق پایه تیر 99 -1950تومان بود مثل خودتان حساب کنیم 1950با احتساب 39در صد میشه 2 میلیون و710 +370حق زن+200معیشت +مسکن و سعوات=3980هزار تومان برای من مست مری حداقل بگیر =حداقل بگیر 3950 واریزی ح قوق فروردین شده حالا اگ تا سال پنجم ابتد ایی خونده باشید میبینید که هیچ متناسب سا زی صورت نگرفته تامین اجتماعی هم سر پدر م هربان کلاه گذاشت هم سر بازنشستگان

  • مستمری بگیر تامین اجتماعی ارسالی در

    در پیام قبلی متناسب سازی مرحله اول رو فر اموش کردم حساب کنم پس با پایه تیر ماه حس اب کنید حقوق یک حداقل بگیر تامین اجتماعی 1950پایه+700متناسب سازی اول نه دوم+39در صد پایه +حق زن ومسکن ومعیشت وبقیه میشود= 4310که برای من واریز کردن 3950 حالا اقای نو بخت همسان سازی صورت نگرفته که شما زح مت بکشید ودایمی کنید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...