|
کدخبر: 161385

هشدار پلیس درباره سوء استفاده از کارت‌های بانکی

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از هم‌وطنان خواست هنگام انجام تراکنش‌های مالی، مراقب سوءاستفاده متقلبان از کارت‌های بانکی خود باشند

اقتصاد هشدار پلیس درباره سوء استفاده از کارت‌های بانکی

سرهنگ شهاب امینی با اشاره به برخی سوءاستفاده‌های صورت گرفته از کارت‌های بانکی، اظهارکرد: عده‌ای شیاد در پوشش فروشنده، کارت بانکی خریداران را اخذ و پس از درج مبالغ مورد نظر خود، به دلایل مختلف از ارائه رسید تراکنش بانکی خودداری و مبالغی بیش از مبلغ مورد توافق از حساب مشتریان برداشت می‌کنند.

وی افزود: برخی مشتریان نیز بدون توجه به نکات ایمنی لازم، رسید کسر وجه مربوطه را مورد بررسی دقیق قرار نداده و پس از ترک محل، متوجه عملیات متقلبانه کلاهبرداران می‌شوند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه هم‌وطنان در هنگام انجام هرگونه عملیات بانکی باید به طور شخصی رمز بانکی خود را وارد کنند، تاکید کرد: رمز بانکی کاملاً شخصی و محرمانه بوده و ضرورت دارد از افشای آن نزد سایر افراد، پرهیز شود.

سرهنگ امینی همچنین تاکید کرد: درخواست رسید تراکنش بانکی از فروشندگان و بررسی دقیق آن، گام مهمی در جلوگیری از وقوع این گونه کلاهبرداری‌ها به شمار رفته و از ایجاد ضرر و زیان مالی در تعطیلات نوروزی پیش رو ممانعت به عمل خواهد آورد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...