|
کدخبر: 146807

اگر قصد ثبت نام یارانه معیشتی دارید بخوانید

درحالی به پایان دی ماه و مرحله دوم واریز یارانه میعشتی کرونا نزدیک می‌شویم، سخنگوی ستاد معیشتی کرونا اعلام کرد که به افراد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق نمی‌گیرد و لیست افراد مشمول بسته شده است.

اقتصاد اگر قصد ثبت نام یارانه معیشتی دارید بخوانید

اواخر آذر ماه امسال بود که خبر از واریز یارانه معیشتی کرونا، به یکی از اخبار جنجالی که اعتراض بسیاری از مردم را به همراه داشت، بدل شد.

زمان واریز یارانه ۱۰۰هزار تومانی

طبق مصوبه اعلام شده، مقرر شد تا به ۳۴میلیون ایرانی طی ۴مرحله در آذر، دی، بهمن و اسفند۹۹، یارانه معیشتی کرونا در مبالغ ۱۰۰ و ۱۲۰هزار تومانی تعلق بگیرد؛ پس از واریز نخستین مرحله از یارانه معیشتی کرونا تعداد زیادی از افراد به این موضوع اعتراض داشته و اعلام کردند که با وجود شرایط نامناسب مالی، یارانه معیشتی کرونا به آنها تعلق نگرفته است و مبلغی به حسابشان واریز نشده است. گروه دوم معترضان، یعنی افرادی که مشمول شرایط بودند اما یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند، پس از چند روز مبالغ به حساب‌هایشان واریز و یارانه معیشتی کرونا را دریافت کردند.

اما افرادی که مشمول دریافت یارانه معیشتی کرونا نبودند، شرایط یارانه معیشتی کرونا را ناعادلانه دانستند؛ غالب این معترضان به شروط یارانه ۱۰۰هزار تومانی اعتراض داشته؛ چرا که بیمه پرداز نبودن و نداشتن درآمد ثبات از شروط دریافت یارانه معیشتی کرونا بود و این دو شرط کارگران، رانندگان و... که حقوق پایین داشتند را از لیست مشمولان دریافت یارانه معیشتی کرونا خارج کرد. از آنجا که هیچ راه اعتراضی برای افراد در نظر گرفته نشده بود، تعداد زیادی از این افراد در صفحات مجازی مسئولان، از مشکلات خود نوشتند و سعی کردند صدای خود را از این طریق به گوش تصمیم‌گیران برسانند.

در پی افزایش اعتراضات نسبت به شرایط یارانه معیشتی، اعلام شد که قرار است به ۵.۵میلیون فرد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق بگیرد؛ اما زمان آن مشخص نشد. اکنون به روزهای پایانی دی نزدیک می‌شویم؛ تکلیف افرادی که نیازمند هستند و یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند چیست؟

هرچند وعده واریز یارانه معیشتی کرونا به ۵.۵میلیون نفر جدید داده شده بود، اما در روزهای گذشته از سوی مسئولان این امر اعلام شد که لیست مشمولان بسته شده و به فرد جدیدی یارانه معیشتی کرونا تعلق نمی‌گیرد و هیچ راه اعتراضی وجود ندارد.

منبع: اقتصاد آنلاین
 • قدرت اله رشیدی ارسالی در

  باسلام.دعای خیر خدمت حضرات وبقیه اساتید بزگوار اینجانب نسبت به عدم یارانه معیشتی وسهام عدالت و.‌‌سوال دارن از کجا شروع کنم چرا نباید به اینجانب سهامهاتعلق بگیرد مگر بنده یکی از یک شهروند ایرانی نیستم چرا نباید به بنده تعلق بگیرد ممنون از لطف شمابزرگواران عزیزحق نکهدارتان

 • عظیم عزیزی ارسالی در

  والا ما به علت نداشتن تلویزیون ندونستیم کی زمان پرداخت این چیزاست اگر عدالت علی رو قبول دارید بیایید محل تحقیق کنید از م ن نیازمند تر تو محله مون نیست به خدا نم یدونم جواب خدا رو چجوری میدید اقایان مسو ول صدامونم که به جایی نمیرسه حق زن وبچه هامو واگذار میکنم که خدا بگیره بترسید از روز حساب ما که حلال نمی کنیم

 • مهرخاتون صادقی ارسالی در

  فردی فقیری هستم درآمد ثابتی ندارم اما از معیشت کرونا محروم هستم

 • نادر میزان ارسالی در

  شمارا به خدا قسم میدم عدالت را راعایت کنید ن گذارید آن دنیا سر پل سراط جلوه راه شما که مسول هست د بگیرن آیا به. این ادمهای که با سیلی صورتشان را فقط فقط به خاطر شرمندگی پیش پسر ودخترم مجبور هستن فقط با سیلی خوردن صورتشان سرخ باشد تا پیش مردم ابروش آن نگه داشته باشد وای به حال آن مسول که به این فکر کند به خدا علی قسم روزی جواب خواهید داد
  پس بترسید از خشم واه کسانی که با سیلی خوردنها مکدر فقط صورت خود را سرخ نگه میدان ولی شبها حتی نان خشکی هم در سفر شان نیست بخورن ولی هر گز نگذاشتن کسی متوجه این خالی شدن سفر ه خالی خانه شان نشود پس دقت کنید تقسیم عدالت سخت هست ولی اگر نمیتوانی این مسولیت سخت را انجام دهی خودت را کنار بکش چون با یک حرف ویک نقطه زندگی ادمهای را به تباهی میکشی بترس از وعد خدا حق هست محمد حق هست علی وعدلت علی حق هست

ارسال نظر