|
کدخبر: 125054

پروازهای ترکیه- ایران از سرگرفته می‌شود

عضو هیات مدیره و معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پروازهای هواپیمایی ترکیه به تهران پس از وقفه شش ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته می‌شود.

اقتصاد پروازهای ترکیه- ایران از سرگرفته می‌شود

علیرضا مجذوبی در این باره اظهار کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان شاهد کاهش سفرها و به دنبال آن لغو پروازها در بیشتر کشورها از جمله کشورمان بودیم، به طوریکه بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها -ACI -میزان مسافران جابه‌جا شده در فرودگاه‌های جهان در سه ماهه نخست امسال میلادی ۲۶.۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.

وی افزود: با کاهش محدودیت‌های وضع شده در کشورها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت‌های هوایی هستیم، هرچند بر اساس پیش‌بینی نهادهای بین‌المللی تعداد مسافران در صنعت حمل‌ونقل هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: درحال‌حاضر شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام (ره) پرواز دارند و از امروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) نیز پروازهای خود به این فرودگاه را از سر می‌گیرد.

مجذوبی اعلام کرد: هواپیمایی ترکیه که شش ماه پروازهای خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود، با رایزنی و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دو کشور مقرر گردید هفت پرواز هفتگی در مسیر استانبول - تهران و بلعکس انجام گردد.

عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: درحال‌حاضر کلیه مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آنها وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: بر اساس شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری کلیه مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آنها در فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می‌شوند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به رعایت کلیه دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین شیوه نامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام (ره) اظهار کرد: سلامت مسافران و کارکنان مهم‌ترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است. بنابراین کلیه مسافران، مستقبلان، مشایعت‌کنندگان و کارکنان پیش از ورود به پایانه تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن‌های پایانه و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در پایانه نیز اجباری است و برچسب‌های رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پایانه نصب شده‌اند.

مجذوبی گفت: مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می‌شوند و بار همراه آنها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می‌گردد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر