کدخبر: 106668

سازمان‌ بورس و ثبت احوال تفاهم‌نامه امضا کردند

رئیس کل سازمان بورس، گفت: در جلسه اخیر شورای‌عالی بورس مقرر شد طی دو سه روز آینده تفاهمنامه‌ای امضا شود تا اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می‌دهد، انجام پذیرد و با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

اقتصاد سازمان‌ بورس و ثبت احوال تفاهم‌نامه امضا کردند

ذبیح الله خداییان در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای‌عالی بورس در ارتباط با مفاد و تفاهمات این جلسه گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی، در جلسه شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، موضوع تعامل سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دستور کار قرار گرفته بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افزود: ما در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس و اوراق بهادار رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان به‌صورت الکترونیکی و در کوتاه‌ترین فرصت ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.

خدائیان افزود: همچنین در مواردی که لازم باشد اجراییه‌ای صورت بگیرد، با توجه به الکترونیکی شدن فرآیندهای اجرای اسناد رسمی می‌توان از این فرصت برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: همچنین در این جلسه تصمیم گرفتیم در ارتباط با استعلامات سازمان بورس از بانک‌های اطلاعاتی ما و بالعکس، در جهت اجرای اسناد رسمی، نهایت تعامل را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای انجام این امور مقرر شد، موضوعات دسته‌بندی شوند تا در هفته قوه قضاییه بتوانیم تفاهمنامه‌ای در جهت تسهیل امور با هم داشته باشیم.

خدائیان افزود: در همین راستا، کارگروهی مامور تدوین این تفاهمنامه شدند تا بتوانیم در این فرصت کوتاه آن را اجرا کنیم.

حسن قالیباف اصل نیز درخصوص تصمیمات جلسه شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، گفت: در این به تفاهماتی در حوزه ارتباطات سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسیدیم و خوشبختانه بحث‌های خوبی در این جلسه مطرح و قرار شد یک میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.

رئیس کل سازمان بورس و اوراق بهادار، افزود: همچنین در مورد اسناد و مدارک مورد نیاز در بازار سرمایه و نیز بحث پنجره واحد مباحث و توافقاتی بین دو سازمان انجام شد.

قالیباف اظهارکرد: خوشبختانه این توافق شکل گرفت که طی دو سه روز آینده این تفاهمنامه امضاء شود تا به این ترتیب اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می‌دهد، انجام پذیرد و بسیاری از فرآیندهایی که بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد انجام می‌شود با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر