|
کدخبر: 160039

۴ هزار کانتینر کالا تعیین تکلیف می شود

مدیر اموال تملیکی استان هرمزگان از شروع عملیات انتقال و تعیین تکلیف ۴ هزار کانتینر کالای متروکه در گمرک شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

صنعت ۴ هزار کانتینر کالا تعیین تکلیف می شود

مهدی فتحی مدیر اموال تملیکی استان هرمزگان با اشاره به برنامه‌ریزی مستمر برای به ثمر رسیدن تلاش‌ها در جهت رفع رسوب و تعیین تکلیف کالاهای دپو شده در بندر و گمرک شهید رجایی بندرعباس، اظهارکرد: در سال جهش تولید به واسطه تاکید و پیگیری‌های مجدانه مسئولان دولتی و قضایی و با همکاری دستگاه‌های ذیربط در بحث رسوب کالا، پایانه جدید کانتینری با وسعت ۸ هکتار به همراه یک دستگاه ریچ پیشرفته برای بارگیری کانتینرها از سوی اداره بندر هرمزگان در اختیار اداره اموال تملیکی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اخیرا گمرک تعداد زیادی کانتینر کالای رسوبی و متروکه را به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی معرفی کرده است، بیان کرد: با تحویل پایانه جدید کانتینری، در یک حرکت جهادی عملیات انتقال حدود ۴ هزار کانتینر کالای متروکه اعلامی از سوی گمرک به این پایانه آغاز شد.

فتحی با اشاره به جلسه اخیر رئیس قوه قضاییه با اعضای مجمع عمومی و هیات مدیره سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: از محورهای جلسه لزوم تسریع در تعیین تکلیف حجم وسیعی از کالاهای دپو شده و رفع انباشت کالا بود. که در این راستا با برنامه‌ریزی جدید و دستور برطرف شدن موانع قضایی صادر شده و با پای کار آمدن همه دستگاه‌ها، تلاش‌ها در جهت تسریع تعیین تکلیف کانتینرهای رسوبی شدت گرفته است.

مدیر اموال تملیکی استان هرمزگان در مورد علل رسوب کالا در مبادی رسمی و گمرکات بیان کرد: با توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های چند سال اخیر تجار و بازرگانان موفق به ترخیص کالا در مهلت قانونی نشده‌اند و یا آنکه با اولویت بندی کالایی و محدودیت ارزی امکان ورود آنها به کشور وجود نداشته است. به همین دلیل برای تعیین تکلیف و انجام فرآیندهای قانونی به سازمان اموال تملیکی واگذار شد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...