|
کدخبر: 159269

این ۳ کار عمر شما را زیاد می کند

سالم زندگی کردن یکی از راه‌های مشخص برای افزایش طول عمر است، اما عادت‌هایی در زندگی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها عمر خود را زیاد کنید.

سبک زندگی این ۳ کار عمر شما را زیاد می کند

تقریباً برای کل نژاد بشر در طول تاریخ ، طول عمر مسئله‌ای تصادفی بوده است، اما امروزه طول عمر یک امر طراحی و انتخاب شده است.

شما امروز می‌توانید واقعاً تصمیم بگیرید که به سطح بالایی از سلامت جسمی برسید و با ایجاد عادت‌های خاص، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که عمر طولانی‌تر و بهتری نسبت به نسل‌های دیگر در طول تاریخ بشر داشته باشید.

چگونه سالم بمانیم؟

امروز, بیش از ۶۰ درصد آمریکایی‌ها به طور رسمی در گروه افرادی که اضافه وزن دارند طبقه‌بندی می‌شوند و این بدان معناست که آن‌ها بر اساس نمودارهای قد و وزن بیش از ۲۰ درصد از وزن ایده‌آل خود بالاتر هستند و حتی بدتر از آن, میلیون‌ها نفر هستند که به طور رسمی در گروه آمارهای چاقی طبقه‌بندی می‌شوند و این یعنی، آن‌ها ۴۰ و یا ۵۰ درصد از وزن ایده‌آل خود اضافه وزن بیشتری دارند.

تنها راه رسیدن به وزن مناسب این است که هر روز و هر هفته کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید، اما همانطور که ماه‌ها و سال‌ها طول کشیده است که وزنتان بالا برود، ماه‌ها نیز  طول می‌کشد تا از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

۳ عادت خوب که عمر شما را اضافه می‌کند

کاهش وزن آسان نیست، چون شما عادت‌های غذایی خودکاری را برای خود ایجاد می‌کنید که به سختی می‌توان آن‌ها را ترک کرد و همچنین با خوردن بعضی غذاها در زمان های صبح، ظهر و شب، ریتم ثابتی برای غذا خوردنتان انتخاب می‌کنید که این موضوع باعث می شود که شما به خوردن میان وعده در بین وعده‌ها و پرخوری در عصر عادت کنید که اگرچه ترک این عادت‌ها آسان نیست، اما قطعاً امکان‌پذیر است.

به هر حال، این هدف شماست و اگر دوست دارید عمر بیشتری هم داشته باشید، دانستن این نکات می‌تواند به شما کمک کند.

 غذاهای مناسب بخورید

اولین عادت لازم برای ایجاد یک زندگی طولانی و سرشار از سلامتی و تناسب اندام، عادت به داشتن رژیم غذایی مناسب است.

شما باید به خوردن غذاهای مناسب و به نسبت مناسب آن هم در زمان مناسب عادت کنید.

همه افراد می‌دانند که باید رژیم متعادل‌تری داشته باشند که حاوی میوه‌ها، سبزیجات و محصولات غلات کامل باشد.

علاوه بر این اصل اساسی، موارد مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای اصلاح رژیم غذایی و ایجاد عادات تغذیه مناسب انجام دهید، که منجر به ترکیبی از کاهش وزن و سطح بالاتر انرژی و تناسب اندام می‌شود.

علاوه بر خوردن غذاهای مناسب، باید این عادت را از بین ببرید که "سه سم سفید" یعنی نمک، شکر و آرد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

این تغییر در رژیم غذایی شما بسیار ساده و در عین حال، بسیار قدرتمند است؛ به طوری که هر یک از دانشجویان من که آن را امتحان می‌کنند کاملاً حیرت‌زده می‌شوند و به سرعت نتایج قابل توجهی کسب می‌کنند.

 به اندازه کافی ورزش کنید

عادت بعدی که باید در کارهای روزمره خود ایجاد کنید، ورزش کردن مؤثر است.

این عادت را در خود توسعه داده و هر روز، هریک از مفصل های خود را حرکت دهید، چون این فعالیت باعث می‌شود عضلات و مفاصل شما بهتر عمل کنند و انعطاف‌پذیر باشند.

ورزش منظم به شما این امکان را می‌دهد تا تعادل و تحرک بیشتری هم داشته باشید و همچنین منجر به کاهش احتمالی درد و یا مشکلات عضلانی و مفصلی شما می‌شود.

این عادت را داشته باشید که هر هفته ۲۰۰ دقیقه ورزش کنید. اگر در هفت روز هفته، به صورت روزانه ۳۰ دقیقه پیاده‌روی می‌کنید، باید گفت شما یکی از افرادی هستید که بدن سالمی دارید و عمر بیشتری خواهید داشت.

خواب کافی داشته باشید

سومین عادت مورد نیاز شما برای داشتن سلامتی، عادت به استراحت کافی است.

شما برای عملکرد مطلوب در کارهای روزمره خود، هر شب به هفت تا هشت ساعت خواب نیاز دارید، ولی اگر هر شب کمتر از شش تا هفت ساعت بخوابید و مانند همیشه سخت کار کنید، در نهایت دچار "کمبود خواب" خواهید شد.

شما می‌توانید با ایجاد عادت زود خوابیدن، یعنی هر شب ساعت ۱۰:۰۰ به راحتی خوابیدن،  احساس و عملکرد خود را در زندگی کاری و  شخصی خود تغییر دهید.

 

 

منبع: خراسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...