|
کدخبر: 185195

خرید خانه ۴۵ متری؛ رویای بزرگ جوانان

نماینده مردم تهران در مجلس به افزایش قیمت افسارگسیخته اجاره بها اشاره کرد و گفت: ساماندهی بازار مسکن یکی از اولویت‌های مجلس بوده و باید مورد توجه دولت و وزیر راه و شهرسازی دولت آینده نیز قرار بگیرد.

راه و مسکن خرید خانه ۴۵ متری؛ رویای بزرگ جوانان

سید علی یزدی خواه به افزایش قیمت افسارگسیخته اجاره بها اشاره کرد و گفت: یکی از معضلاتی که قشر ضعیف و کم درآمد جامعه و همچنین زوج‌های جوان را آزار می‌دهد، عدم وجود ضابطه مشخص در تعیین اجاره بها مسکن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه قیمت‌های دستوری در حوزه مسکن نتیجه مثبتی در جامعه به همراه نخواهد داشت، افزود: تعیین سقف ۲۵ درصدی برای افزایش اجاره بها در عمل موثر نیست چرا که برخی صاحبخانه‌ها از محل اجاره بها، زندگی خودشان را اداره کرده و روی آن حساب باز می‌کنند از این رو به راحتی زیر بار این قیمت های دستوری نمی‌روند.

وی ادامه داد: همچنین عمده ای از مستاجران حقوق ثابت و یا حداقل دستمزد را دارند لذا افزایش قیمت بی ضابطه اجاره در کنار نرخ تورم بالای چهل درصدمشکلات زیادی را برای آنها ایجاد می‌کند، ضمن اینکه موجر و مستاجر باید با هم به همزیستی مسالمت آمیز برسند و در سایه دادگاه و شکایت امکان زندگی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس، با تاکید بر اینکه خانه دار شدن زوج‌های جوان یکی موضوعات مهم و اولویت‌دار کشور است، عنوان کرد: خرید خانه ۴۵ متری برای زوج های جوان به رویا تبدیل شده است، لذا قیمت مسکن باید با حمایت دولت، بنگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها و ساخت انبوه مسکن و اجاره بلند مدت به اقشار کم درآمد و آسیب ‌پذیر قیمت‌ها را متعادل تر کند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران بیان کرد: مسکن مهری که در دولت قبل ساخته شد به لحاظ جانمایی و کمبود امکانات زیرساختی مورد انتقاد قرار گرفته بود اما باید بپذیریم که این امر موجب رونق بسیاری از کسب و کار و بهبود تعادل میان عرضه و تقاضا مسکن شده است و هم اکنون نیز مردم در بیش از ۹۰ درصد واحد های مسکن مهر ساکن هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ساماندهی بازار مسکن یکی از اولویت‌های مجلس بوده و باید مورد توجه دولت و وزیر راه و شهرسازی دولت آینده قرار بگیرد.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...