|
کدخبر: 174292

یک خبر خوش برای روستاییان

قائم‌مقام بانک مرکزی، از بازسازی و بهسازی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن روستایی با مساعدت بانک مرکزی و شبکه بانکی خبر داد.

راه و مسکن یک خبر خوش برای روستاییان

اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی گفت: اعطای تسهیلات مسکن روستایی بخش مهمی از مساعدت شبکه بانکی به روستاییان است که انشاالله گره گشای مشکلات آنها بوده و در افزایش سطح رفاه و ایمنی روستاییان مؤثر باشد.

وی افزود: بانک مرکزی و شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ساخت و بازسازی مسکن روستایی مطابق با تکالیف قانون بودجه و مصوبات دولت از هیچ گونه مساعدتی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

کمیجانی ابراز امیدواری کرد: در سال جاری نیز با توجه به تکالیف سنگین شبکه بانکی در حوزه مسکن، با برنامه ریزی های انجام شده، حمایت از مسکن روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنان تداوم داشته باشد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با قدردانی از عملکرد بانک مرکزی و شبکه بانکی در اعطای تسهیلات مسکن روستایی گفت: از زمان آغاز طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن روستایی بازسازی و بهسازی شده اند.

وی با بیان اینکه این خدمات بدون همکاری و مساعدت بانک مرکزی و شبکه بانکی امکان پذیر نبود، افزود: ۲ میلیون از این واحدها بهسازی و ۵۰۰ هزار فقره نیز در مناطق حادثه دیده بازسازی شده اند.

کمیجانی، با اشاره به سرعت عمل بانک مرکزی و شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مربوطه به ویژه در مناطق آسیب دیده، تاکید کرد: در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه بانک‌ها غالباً به سرعت وارد عمل می‌شوند و با حضور میدانی در مناطق روستایی نسبت به تشکیل پرونده و اعطای تسهیلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام می‌کنند و بر این اساس در اکثر حوادث، خانه‌های روستایی در کمتر از یکسال مورد نوسازی قرار می‌گیرند.

منبع: مهر
  • قاسم عمواحمدی ارسالی در

    سلام، تکلیف ساختمان‌های نیمه کاره در روستاها ، که از وام های 40میلیونی بنیاد مسکن استفاده می کنند، با توجه به افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی و سایر هزینه های ساخت،از تسهیلات بانکی جدیدی بهره مند خواهند شد؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...