|
کدخبر: 170927

ریزش قیمت شدید در بازار مسکن / لیست ارزان ترین خانه ها

بازار مسکن پس از افزایش قیمت ۷۰۰ درصدی در ۷ سال گذشته با ریزش قیمت به استقبال مذاکرات وین می‌رود.

راه و مسکن ریزش قیمت شدید در بازار مسکن / لیست ارزان ترین خانه ها

در حالی که معمولا اکثر معاملات مسکن چه در بخش خرید و فروش و چه در بخش اجاره نیمه اول سال به پای امضا می‌رسند اما گویا فعلا بازار مسکن در رکود انتظاری قرار دارد. در طول کمتر از ۷ سال گذشته قیمت مسکن رشد ۷۰۰ درصدی داشته بنابراین در این مدت فاصله قیمت‌ ها تا توان خرید مردم شکاف عمیقی برداشته و یکی از دلایل رکودی شدن بازار همین افزایش جهشی قیمت‌هاست.

در این مدت تسهیلات خرید مسکن هم رشدی نداشته و همچنین میزان عرضه هم تکانی نخورده‌ است که بخواهد حریف تقاضا شود و نرخ را بشکند.

همین رکود بازار باعث ریزش جزئی قیمت‌ها هم شده به طوری که طبق آمار بانک مرکزی، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران از کانال ۳۰ میلیون تومان در سال گذشته، امسال به ۲۹ میلیون تومان رسیده است.

اما موضوعی که باعث ایجاد انتظار در بازار شده، نتیجه مذاکرات وین و احیای برجام است. با اخبار خوبی که به گوش می‌رسد قیمت دلار از ۲۳ هزار تومان به ۲۱ هزار تومان رسیده و پیش بینی می‌شود در صورت توافق دوباره، قیمت ارز روند کاهشی را ادامه دهد.

می‌دانیم که بازار مسکن تابع سایر بازارها است و اثرپذیری بالایی دارد. از این رو پیش بینی رییس اتحادیه مشاوران املاک این است که احتمالا در همین نیمه اول سال قیمت‌ها بیشتر از ۲۵ درصد ریزش خواهد داشت و به همین دلیل انتظار تورمی برای بازار مسکن به شدت کاهش یافته است و به زودی ریزش قیمت محسوس می‌شود.

هر چند که باید توجه داشته باشیم که کمتر از ۴ سال گذشته متوسط قیمت مسکن در تهران حدود ۶ میلیون تومان بود و در صورت ریزش هم دیگر به این عدد نخواهیم رسید اما هنوز هم بسیاری از مردم قصد دارند با کاهش قیمت‌ها، پس اندازهای خود را وارد این بازار کنند. باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که نیاز سالانه کشور به ساخت ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد است و هر چه ساخت و عرضه کمتر باشد، این تقاضا انباشته و درنهایت باعث افزایش قسمت مسکن می‌شود.

در جدول زیر لیست ارزان‌ترین خانه‌های شهر تهران آمده است که شامل خانه‌های حومه تهران نمی‌شود:

خانه-های-ارزان-تهران

 

منبع: ایلنا
 • ناشناس ارسالی در

  به مرگ می گیرنت به تب راضی بشوی

 • امیر ارسالی در

  مرده شور ببره با این مملکت داریشون

 • ناشناس ارسالی در

  خودتون را مسخره کردید یا مردم را ۴۰ متری ۲۵ ساله بدون امکانات در بدترین جاهای تهران ۶۰۰ میلیون ارزان هست اگه راست میگین مسکن ارزان شده با همین قیمت در بهترین جاهای تهران پیدا کنید این مملکت هرگز درست بشو نیست

 • ناشناس ارسالی در

  به به بریم خونه بخریم 700 میلیون در خانی اباد

 • ناشناس ارسالی در

  داداش از اون ارزونا یه دونه هم به ما بدی ن به خدا ثواب داره

 • ناشناس ارسالی در

  قیمت مرغ و گشت چه شد

 • ناشناس ارسالی در

  افزایش ۷۰۰درصدقیمت مسکن آینده جوانان مشخ ص است یک بازنشسته که بعداز۳۰ سال مستاجرا ست وباحقوق بازنشستگی فقط نمی میرد

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام انشاءالله که ارزان بشه چون واقعا مهمترین دغدغه رندگی مردم هست وبیشترین تا ثیر در ارامش زندگی مردم دارد واقعا با ای ن قیمتها اکثر مردم احساس ناامیدی می کنند .

 • ج ارسالی در

  لطفا حرف مفت نزنید...

 • ایرانی ارسالی در

  طی چند سال گذشته ویلانشین تهرانی در باست ی هیلز هر غلطی خواستند تا به حال کرده ان د و اعظم ثروت و دارایی خود را از ارز و س که و مسکن چند برابر کردند و زیر چتر کمکی به این آن هتل ها و بانکها و کشتیها و هو اپیما وبرجها و...خریدند .

 • امیر ارسالی در

  خدالعنتتون کنه. با این میگید ریزش؟؟؟؟؟؟

 • مصطفی ارسالی در

  لعنت خدا بر دروغگویان....
  خیلی جال به...!!!
  در حالی که مذاکرات وین به نتیجه نرسیده!!!!
  در حالی که هیچ ت حریمی عملا برداشته نشده!!!!
  دلار ا رزان میشود!!!
  فقط دلار...!!!!

  انشاالله خدا مکرتون رو به خودتو ن برگرداند...
  انشاالله ابتدا رسوا و سپس به تیر غیب خدا گرفتار شوید...

 • ناشناس ارسالی در

  کجای کاری این لیست و از کجا درآوردی
  همین امروز شهرک ولیعصر قیمت متری زیر 2 5 میلیون نداد.چرا دروغگویید.

 • ناشناس ارسالی در

  مسکن هفت برابر نشده ارزش پول ملی کاسته شده نقدینگی سال 92 کمتر از پانصد هزار میلیارد تومان سال 1400به بیش از سه هزار،هزار میلیارد تومان رسیده است.

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سرتان خبرگزاریهاکه مردم وبه تمسخر گرفتید.40مترفقط بدردسرویس بهداشتی میخوره .چقدملت بدبختی داریم.رای بی رای

 • طاهر ارسالی در

  خونه خرابه در جنت اباد جهار سال قبل متری 6 میلیون بود الان شده متری48 میلیون خخخخ خ

  • ناشناس ارسالی در

   ادب چیز خوبی لست خونه خرابه هم نداری بهت فشار اومده ؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  امار رسمی از کاهش قیمت میانگین معاملات ث بت شده حکایت دارند که لزوما به معنی کاهش قیمت نیست و می تواند نشان دهنده انجام م عامله بر روی فایل های ارزا نتر یا محله ه ای ارزانتر باشد که میانگین قیمت معاملات ثبت شده را کاهشی نشان بدهد همین امسال قی مت مصالح و دستمزدها و هزینه نظام مهندسی و غیره افزایش چشمگیری دلشته اند چطوری می شه کالایی که نتیجه ان ها است ارزان شود ؟ ؟؟ به فرض هم مدتی راکد و ارزان شود بخش ع رضه تولید را کاهش خواهد داد و نتیجه برای مصرف کننده واضح است . ضمنا معیار برای ر یزش چیست و چند در صد ریزش گفته می شود ؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...