|
کدخبر: 159132

چقدر کالا در بنادر کشور وجود دارد؟

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، وضعیت ۱۱ ماهه رسوب انواع کالاها در بنادر کشور را تشریح و میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور را اعلام کرد.

راه و مسکن چقدر کالا در بنادر کشور وجود دارد؟

روانبخش بهزادیان درباره آخرین وضعیت رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهارکرد: درحال‌حاضر میزان رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۳،۸ میلیون تن است که بیشترین میزان رسوب این کالاها شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن نباتی بوده و مربوط به بندر امام (ره) است.

وی ادامه داد: میزان رسوب انواع کالا اعم از کالاهای اساسی و غیراساسی در بنادر ایران طی ۱۱ ماه گذشته معادل ۷،۳ میلیون تن و میزان رسوب کالاهای کانتینری برابر ۸۲ هزار و ۳۴۰ TEU بوده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شرایط تحریم و انتشار ویروس کرونا مشکلاتی را در زمینه فعالیت‌های بندری ایجاد کرده است، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با پیش‌بینی مشکلات احتمالی و برنامه‌ریزی و توزیع منابع و تجهیزات توانسته مدیریت قابل قبولی را در زمینه واردات و توزیع کالای اساسی مدنظر قرار دهد.

بهزادیان در رابطه با آمار تخلیه و بارگیری بنادر کشور طی ۱۱ ماهه ۹۹، تصریح کرد: بر اساس آمار موجود، کل میزان آمار عملکرد کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور بالغ بر ۱۵۵،۴ میلیون تن بوده است.

وی افزود: در بخش کالای نفتی نیز میزان تناژ عملکرد ۱۱ ماهه بالغ بر ۷۵ میلیون تن بوده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در بخش کالاهای غیرنفتی در مدت یاد شده تناژ عملکرد بالغ بر ۸۰،۴ میلیون تن بوده است، گفت: علت اصلی کاهش آمار عملکرد در حوزه تخلیه و بارگیری در بنادر، شیوع ویروس کرونا و تحریم است.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...