|
کدخبر: 158238

یک جفت لاستیک چینی چند؟

مقام مسئول سازمان راهداری با بیان "عزم دولت برای حل مشکلات رانندگان ناوگان عمومی جاده‌ای جدی است"، گفت: یک جفت لاستیک اروپایی الان ۳۲ میلیون تومان است.

راه و مسکن یک جفت لاستیک چینی چند؟

دایوش باقرجوان اظهار کرد: از ابتدای امسال ارز یارانه‌ای ۴۲۰۰ برای تامین لاستیک خودرهای سنگین حذف شد و لاستیک از گروه ارز دولتی به ارز نیمایی تغییر مسیر داد.

وی با یادآوری این‌که لاستیک مورد نیاز رانندگان ناوگان عمومی بر اساس پیمایش تحویل می‌شود، افزود: بر این اساس پیمایش وسیله نقلیه عمومی به وزارت صمت ارائه و مطابق با آن لاستیک در سامانه "کالا" تامین می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که وزارت صمت قول داده برای تامین لاستیک در انوع سایز و برندها مشکلی به وجود خواهد آمد، تصریح کرد: سازمان راهداری نقشی در تامین لاستیک ندارد و مجوزهای مربوط به واردات، تولید و توزیع در زمان حاضر به عهده وزارت صمت است. ما فقط واسطه‌ای برای رسیدن لاستیک با قیمت‌های مصوب به رانندگان بوده‌ایم.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری در پاسخ به این پرسش که نرخ لاستیک‌ وسایل نقلیه عمومی چقدر است، اضافه کرد: تامین لاستیک با توجه به نرخ تمام شده مقداری سخت و سنگین است. اکنون نرخ یک جفت لاستیک چینی حدود ۱۲ میلیون تومان و برند اروپایی و کره‌ای تا ۳۲ میلیون تومان است. نرخ یک جفت لاستیک داخلی نیز ۹ تا ۱۱ میلیون تومان است.

باقرجوان با یادآوری این که دولت تا جاییکه توانسته مشکل ناوگان عمومی حمل‌ونقل را برطرف کرده است، گفت: جلسات مستمری با حضور وزیر و تشکل‌ها برگزار شده و مشکلات این بخش با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این جلسات هم راهکارهای اجرایی تدوین می‌شود.

وی با بیان این‌که کمیته پایش مسائل و مشکلات حمل‌ونقل هر یکشنبه با حضور فعالان این بخش، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وزارتخانه برگزار می‌شود، افزود: عزم دولت برای حل مشکلات ناوگان حمل‌ونقل عمومی جدی است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...