|
کدخبر: 157095

قیمت خانه در شمال تهران + جدول

منطقه‌های یک، سه و برخی از محله‌های منطقه۲ جز گران‌ترین مناطق پایتخت محسوب می‌شود که در شمال شهر تهران قرار دارد.

راه و مسکن قیمت خانه در شمال تهران + جدول

در یک ماه اخیر غالب آپارتمان‌های این مناطق قیمتی بالای ۵۰میلیون تومان در هر متر مربع داشته و واحدهای متراژ پایین کمی نیز در بین معاملات این مناطق دیده می‌شود. در ادامه این گزارش به بررسی نرخ مسکن در هر یک از مناطق شمالی تهران خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است.

منطقه یک شمالی‌ترین نقطه تهران محسوب شده و با نام شمیران نیز در میان مردم شناخته می‌شود؛ نرخ مسکن در این منطقه بالا بوده و زعفرانیه، نیاوران، فرمانیه، ولنجک، باغ فردوس، محمودیه، قیطریه، فرمانیه، تجریش و... از محله‌های معروف آن به حساب می‌آید.

یک دستگاه آپارتمان ۱۰۹متری و ۴سال ساخت در قیطریه متری ۷۴میلیون و ۷۲۸هزار تومان معامله شد؛ واحدی ۱۷۷متری و ۱۶سال ساخت در زعفرانیه نیز برای خرید به ۶۶میلیون و ۲۹۰هزار تومان در هر متر مربع سرمایه نیاز داشت.

یک خانه ۲۲۱متری و ۱۱سال ساخت در ولنجک متری ۷۹میلیون و ۱۲۴هزار تومان، واحدی ۱۳۵متری و ۱۵سال ساخت در تجریش متری ۵۸میلیون و ۲۶۳هزار تومان، خانه‌ای ۲۱۳متری و ۳سال ساخت در فرمانیه متری ۸۸میلیون و ۲۴۶هزار تومان و آپارتمانی ۱۳۷متری و ۷سال ساخت در نیاوران متری ۶۷میلیون و ۶۲۱هزار تومان معامله شد.

منطقه سه از دیگر مناطق شمالی تهران است که نرخ مسکن در محله‌های آن نیز بالاست؛ جردن یکی از محله‌های گران نرخ در این منطقه به حساب می‌آید و واحدی ۱۳۲متری و ۱۵سال ساخت در آن متری ۶۰میلیون تومان به فروش رسید. واحدی ۷۷متری و ۹ساله در قلهک نیز متری ۵۸میلیون و ۱۵۹هزار تومان معامله شد.

یک واحد ۱۸۰متری و ۲۰سال ساخت در ونک متری ۵۲میلیون و ۸۰۹هزار تومان فروخته شد؛ همچنین نرخ مسکن جهت معامله یک دستگاه آپارتمان ۷۷متری و ۱۲سال ساخت در اختیاریه ۵۸میلیون و ۹۶۰هزار تومان برای هر متر مربع بوده است.

سعادت آباد و شهرک غرب نیز از دیگر مناطق شمالی تهران است که در منطقه۲ شهرداری قرار دارد. یک خانه ۸۰متری و یک سال ساخت در سعادت آباد متری ۸۵میلیون تومان و یک خانه ۱۳۶متری و ۸سال ساخت در شهرک غرب متری ۶۲میلیون تومان به فروش رفت.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...