|
کدخبر: 155337

توضیح هما درباره یک پرواز خاص

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در خصوص پرواز شماره ۳۳۶۵ بندر عباس به یزد توضیحاتی ارائه کرد.

راه و مسکن توضیح هما درباره یک پرواز خاص

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در جوابیه‌ای در خصوص پرواز شماره ۳۳۶۵ بندرعباس به یزد آورده است: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ضمن عذرخواهی از مسافران پرواز شماره ۳۳۶۵ بندرعباس به مقصد یزد، به اطلاع می‌رساند این پرواز در ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه پنج‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه فرودگاه بندرعباس را به مقصد فرودگاه یزد ترک می‌کند که بعد از رسیدن به منطقه تقرب پرواز، در زمان درخواست خلبان برای فرود، هوای منطقه فرودگاه یزد به دلیل وزش باد شدید نامساعد می‌شود و خلبان برای رعایت ایمنی و براساس دستورالعمل به فرودگاه جایگزین (فرودگاه مهرآباد) پرواز می‌کند.

بعد از فرود هواپیما در فرودگاه مهرآباد و براساس دستورالعمل، در مواقع این چنینی می‌بایست هر یک ساعت، گزارش هوای مقصد دریافت گردد که براساس آخرین گزارش هواشناسی فرودگاه یزد مبنی بر مساعد شدن هوای فرودگاه، هواپیما در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه دوباره از فرودگاه مهرآباد به مقصد فرودگاه یزد پرواز می‌کند.

با رسیدن هواپیما به فرودگاه یزد و حاکم بودن شرایطی جوی نامساعد، این باز نیز خلبان تصمیم می‌گیرد برای ایمنی بیشتر پرواز، به فرودگاه مهرآباد مراجعت نماید. بر همین اساس پرواز در ساعت ۱۶ و ۵۵ دقیقه در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند.

با توجه به تمام شدن مدت زمان پرواز کروی این پرواز (OVER DUTY)، با جایگزین شدن کروی پرواز جدید و با دریافت گزارش هواشناسی در خصوص مساعد شدن هوا برای فرود، هواپیما در ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه فرودگاه مهرآباد را به مقصد فرودگاه یزد ترک می‌کند.

لازم به یادآوری است شرایط بد جوی از جمله عواملی است که در صورت بروز آن شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند اقدام به کنسل نمودن پرواز نمایند اما هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به جهت تکریم مسافران و با رعایت اصول ایمنی این پرواز را انجام داده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...