|
کدخبر: 151585

فروش زمین خانه های مسکونی در مناطق نفتی به مردم

میر شفیع گفت: بر اساس قانون در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این اجازه داده شد تا کسانیکه واجد شرایط هستند (دارا بودن فرم «ج» سبز) زمین‌هایی به مساحت ۲۵۰ متر و مابقی شهرهای استان به مساحت ۱۵۰ متر با نرخ بسیار ناچیزی به آنها واگذار شود.

راه و مسکن فروش زمین خانه های  مسکونی در مناطق نفتی به مردم

نماینده وزیر راه در ستاد ویژه خوزستان از فروش زمین واحدهای مسکونی واقع در اراضی نفتی به مردم خبر داد و گفت: فرآیند صدور اسناد این واحدها تسهیل می‌شود.

سیدحسین میر شفیع درباره رفع مشکل زمین‌های مسکونی واقع در اراضی نفتی، اظهار کرد: در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی با توجه به اینکه بسیاری از مردم نیاز به مسکن داشتند در مناطق مختلف خوزستان ساخت‌وسازهای زیادی انجام گرفته است.

وی افزود: زمین‌هایی که روی آنها ساخت‌وساز انجام گرفت متعلق به شرکت نفت، مسکن‌و‌شهرسازی و به طور کل دولت است که مردم طی این سال‌ها نتوانستند برای آنها سند بگیرند تا بتوانند آنها را بفروشند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این اجازه داده شد تا کسانیکه واجد شرایط هستند (دارا بودن فرم «ج» سبز) زمین‌هایی به مساحت ۲۵۰ متر و مابقی شهرهای استان به مساحت ۱۵۰ متر با نرخ بسیار ناچیزی به آنها واگذار شود. با توجه به اینکه سند بخشی از این اراضی متعلق به شرکت نفت است، شرکت نفت بر اساس پرونده‌هایی که در این خصوص تشکیل شد برای واگذاری زمین‌ها به مردم با ما همراهی کرد.

نماینده وزیر راه و شهرسازی در ستاد ویژه خوزستان با بیان اینکه حجم این املاک در خوزستان بسیار زیاد است، اضافه کرد: اکنون برای اینکه به سرعت کار انجام شود ابتدا اولویت را به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر داده‌ایم. انتظار می‌رود در شهرهایی مانند لالی، هفتکل، اندیکا، آغاجاری و... که در این زمینه مشکل دارند، مردم با مراجعه به اداره راه و شهرسازی محل سکونتشان درخواست خود را ثبت کنند.

میر شفیع افزود: پس از تشکیل پرونده، موقعیت محلی واحد مسکونی بررسی و سند ملک به نام متقاضی صادر می‌شود چرا که این روند فرآیند خوبی در جهت ساخت ساز و خرید و فروش مسکن توسط متقاضیان است.

وی در رابطه با وضعیت این قبیل واگذاری‌ها در شهرستان مسجدسلیمان به عنوان یک شهر نفتی، گفت: در مسجد سلیمان شرایط صدور سند برای واحدهای مسکونی شرایط خاص خود را دارد به این دلیل که بافت‌هایی در مناطق خطرناک وجود دارند که باید جابه‌جا شوند اما اسناد برای زمین‌های با مساحت ۱۵۰ متر صادر می‌شود.

وی با اعلام این‌که مسئولیت صدور اسناد املاک موجود در زمین‌های نفتی آبادان و خرمشهر به عهده منطقه ویژه اروند گذاشته شده است، گفت: هر آنچه را در مورد این واگذاری‌ها با ادارات راه و شهرسازی در تمام استان توافق شد با منطقه ویژه اروند نیز توافق کردیم تا در این شهرها اسناد را تا ۱۵۰ متر مربع به نرخ منطقه واگذار کنند.

میر شفیع در خصوص میانگین نرخ در نظر گرفته شده برای واگذاری اسناد واحدهای مسکونی به مردم، بیان کرد: بستگی به متراژ و منطقه دارد اما در کل رقمی زیادی برای متقاضیان نخواهد بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر