|
کدخبر: 149865

سهم ۲۰ درصدی سواری کرایه در حمل‌ونقل جاده‌ای

قربانی گفت: سهم سواری کرایه در حمل‌ونقل جاده‌ای ۲۰ درصد است و جزو مدهای حمل‌ونقلی است که با توجه به استقبال مسافران، ‌ویژگی‌های خاصی دارد.

راه و مسکن سهم ۲۰ درصدی سواری کرایه در حمل‌ونقل جاده‌ای

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: ضمن احترام به سلیقه مردم، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تلاش کرده است، در بحث نوسازی ناوگان نظیر همین ناوگان سواری کرایه، از ظرفیت داخل و تولیدات داخلی استفاده کنند.

مراسم تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شد.

در این مراسم، مهرداد قربانی، عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهارکرد: خودرو در عرصه حمل‌ونقل یکی از عناصر اصلی از کیفیت خدمات را شکل می‌دهد.

وی افزود: در انتخاب استفاده‌کننده‌ها از مدهای مختلف حمل‌ونقل، خودرو یکی از موضوعات اصلی است که نقش مؤثری در زمینه ایمنی و آسایش سفر دارد و مطلوبیت انتخاب یک مد حمل‌ونقلی را شکل می‌دهد.

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: سهم سواری کرایه در حمل‌ونقل جاده‌ای ۲۰ درصد است و جزو مدهای حمل‌ونقلی است که با توجه به استقبال مسافران، ‌ویژگی‌های خاصی دارد.

وی ادامه داد: وضعیت ناوگان سواری کرایه با وجود محدودیت‌ها، تا اینجا قابل قبول بوده است، اما ضرورت نوسازی ناوگان از این به بعد بیشتر وجود دارد.

قربانی تأکید کرد: ‌در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اولویت اصلی در بحث نوسازی، ضمن احترام به تقاضای مردم، توجه به ظرفیت و تولید داخل است تا نوسازی ناوگان از محل تولیدات داخل ارتقاء یابد.

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرد: متوسط عمر ناوگان سواری کرایه امروز ۱۱ سال است. عددهای مختلفی برای فرسودگی ناوگان سواری کرایه اعلام شده است، اگر عدد ۱۰ سال را برای سن فرسودگی درنظر بگیریم، در واقع یک‌سال در بحث ناوگان سواری کرایه از سن فرسودگی عبور کرده‌ایم و این یعنی باید با شدت بیشتری نوسازی ناوگان را مدنظر قرار دهیم.

منبع: فارس

ارسال نظر