|
کدخبر: 148017

صدور دستور ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور

معاون وزیر راه از ابلاغ برنامه ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور به استان‌ها خبر داد. در قالب این برنامه زمین موردنیاز ساخت مسکن تامین می‌شود.

راه و مسکن صدور دستور ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور

محمود محمودزاده اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور و برآوردهای صورت گرفته، وزارت راه و شهرسازی برنامه ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی با بیان این‌که در این برنامه زمین مورد نیاز ساخت مسکن تامین خواهد شد در پاسخ به این پرسش که آیا تضمینی برای اجرای برنامه مذکور با توجه الزام‌آور نبودن در دولت‌ های بعدی وجود دارد، افزود: بر اساس نیاز کشور به مسکن، برای تامین زمین موردنیاز ساخت یک میلیون واحد مسکونی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این برنامه طی‌ ابلاغیه‌ای به استان‌ها ارسال شده و اعلام کرده‌ایم در هر شهری از استان‌های کشور زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن باید تامین شود.

گفتنی است مجلس یازدهم نیز طرحی تحت عنوان "طرح پیشنهادی ماده واحده دو فوریتی به منظور تحقق جهش تولید با رونق ساخت و ساز مسکن شهری و روستایی" برای ۶ سال آینده بخش مسکن را تهیه و تدوین کرده که کلیات آن در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...