|
کدخبر: 167759

آمریکایی ها مسلح می‌شوند!

بنابر تازه‌ترین گزارش‌ها فروش سلاح در سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ در امریکا به ۵.۵ میلیون قبضه اسلحه رسید که از سال ۱۹۹۹ میلادی سابقه نداشته است.

حوادث آمریکایی ها مسلح می‌شوند!

شبکه خبری امریکایی «سی.بی.اس نیوز» با انتشار این خبر افزود: شهروندان امریکایی در سال ۲۰۲۰ به دلایلی همچون همه گیری ویروس کرونا، کشتار شهروندان رنگین پوست به‌دست نیروهای پلیس امریکا که تمامی آنها بحران و ناامنی در این کشور ایجاد کرد، برای تامین امنیت خود به خرید اسلحه روی آوردند تا آمار بی‌سابقه‌ای از فروش اسلحه رقم بخورد اما با آغاز سال ۲۰۲۱ این میزان فروش به شدت افزایش یافت.

سی.بی.اس نیوز در ادامه گزارش داد: بنابر آمار ارائه شده از سوی «بنیاد شوتینگ نشنال اسپورت» نزدیک به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار قبضه اسلحه در امریکا به فروش رفته است.

این رسانه امریکایی افزود: این میزان از فروش سلاح گرم در امریکا تنها طی مدت سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه آن ۱۳درصد افزایش نشان می‌دهد و حتی این میزان از فروش اسحله طی مدت سه ماهه، از سال ۱۹۹۹ میلادی بدین سو بی‌سابقه است.

سی.بی.اس نیوز افزود: چنانچه این روند همچنان ادامه یابد احتمال آن می‌رود تا آمار فروش سلاح گرم در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی که در مجموع ۲۱میلیون قبضه سلاح گرم به فروش رسید، رکورد بی‌سابقه‌ای بر جای بگذارد..

بنابراین گزارش فروش اسلحه طی دو دهه در امریکا رشد فزاینده‌ای داشته است چراکه در سال ۲۰۰۰ میلادی در مجموع هشت میلیون و ۵۰۰هزار قبضه اسلحه فروخته شد.

فروش سلاح در امریکا به خشونت‌ها در این کشور دامن زده است و بر اساس برخی آمارهای منتشر شده سالیانه حدود ۳۸ هزار امریکایی بااستفاده از سلاح کشته می‌شوند.

خشونت در امریکا از هر نوعی جان شهروندان این کشور را تهدید می‌کند، از یک سو رفتار پلیس امریکا در به قتل رساندن امریکایی‌های به ویژه رنگین پوست و از سوی دیگر خشنوت‌های مسلحانه که به یک بیماری اجتماعی بدل شده است.

شبکه خبری سی ان ان ۲۹ فروردین در گزارشی عنوان کرد: پس از همه گیری ویروس کرونا اکنون همه گیری خشونت کشتن افراد با سلاح گرم گریبان این کشور را گرفته به نحوی که جو بایدن خواستار درمان این همه گیری در این کشور شده است.

به گفته سی.ان.ان امریکا تنها طی یک ماه گذشته شاهد ۴۵ مورد خشونت با سلاح گرم و کشتار بوده است.

امریکایی‌ها صاحب ۴۰۰ میلیون قبضه اسلحه

سی ان ان ادامه داد: امریکا یکی از مسلح‌ترین شهروندان جهان را دارد که صاحب ۳۹۳میلیون قبضه سلاح گرم می‌باشند و با این محاسبه، هر شهروند امریکا در طول عمر خود حداقل یک بار تجربه مواجهه با خشونت سلاح گرم را داشته است

 متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده امریکا، از حق مردم برای داشتن سلاح و حمل آن حمایت می‌کند که در ۱۵ دسامبر ۱۷۹۱، به عنوان بخشی از ده متمم گنجانده شده در منشور حقوق ایالات متحده امریکا به تصویب رسیده است.

موسسه پژوهشی «اسمال آرمز» (Small Arms)؛ یک موسسه پژوهشی در ژنو سوئیس، بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ بعمل آورد، نشان داد که برای هر ۱۰۰ امریکایی حدودا ۱۲۰ قبضه سلاح گرم وجود دارد اما برای کشور یمن که دومین کشور از بابت حمل سلاح بعد از امریکا شناخته می‌شود از هر ۱۰۰ شهروند تنها ۵۳ نفر به سلاح گرم مسلح هستند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...