|
کدخبر: 170911

دفاع چین از پیشبرد مذاکرات

نمایندگی چین در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش تاکید کرد که این کشور به تلاش‌های خود برای بازگشت آمریکا و ایران به اجرای کامل برجام ادامه خواهد داد.

بین‌الملل دفاع چین از پیشبرد مذاکرات

نمایندگی چین در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در پیامی در توییتر به گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین اتریش اشاره کرد.

این نهاد چینی در این پیام توییتری نوشت: «چین به کار با تمامی گروه‌ها در تلاشی مشترک برای دستیابی به موفقیت در مذاکرات ادامه خواهد داد تا آمریکا و ایران به اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک در نزدیک‌ترین تاریخ برگردند».

ساعتی پیش «وانگ کان» نماینده چین در نشست کمیسیون برجام نیز از تمامی طرف‌های حاضر در گفت‌وگوهای وین خواستار تمرکز و توسعه موضوعاتی شد که بر روی آن اجماع وجود دارد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «نیت سیاسی خوب باید به اقدامی قاطع با احساس فوریت بزرگتر تبدیل شده و از تبادل اتهامات خودداری کرده تا به صورت مشترک، روند مذاکرات به جلو پیش برده شود».

نماینده چین در گفت‌وگوهای وین اضافه کرد: «پس از چهار هفته از مذاکرات فشرده، زمینه‌های اجماع و زمینه‌های اختلافات باقی مانده، شفاف‌تر شده است».

پیشتر نیز خبرنگار روزنامه وال‌استریت ژورنال در وین به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی نوشت، دور چهارم مذاکرات وین احتمالاً از سه دور قبلی طولانی‌تر خواهد بود.

این خبرنگار آمریکایی به نقل از یکی از دیپلمات‌های اروپایی نوشت: «کارهای زیادی باید انجام شود و کار بسیار بسیار پیچیده‌ای بر عهده داریم زیرا جزئیات زیاد و مسائل مختلفی وجود دارد که باید حل‌وفصل شوند».

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (جمعه) با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین از سر گرفته شده بود، ساعاتی پیش و بعد از حدود یک ساعت و نیم پایان یافت. مقرر شد بلافاصله رایزنی‌های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

روز پنجشنبه «میخاییل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد ممکن است دور چهارم مذاکرات وین در واقع دور پایانی باشد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...