|

بخوانید :

کدخبر: 218685

دیر یا زود ضرر بورس بازان جبران می‌شود

کدیور، کارشناس بازار بورس معتقد است بخش عمده زیانی که سرمایه گذاران این بازار متحمل شدند دیر یا زود جبران خواهد شد و به سود خوبی خواهند رسید.

بورس دیر یا زود ضرر بورس بازان جبران می‌شود

کارشناس بازار بورس و سرمایه و استاد دانشگاه گفت: نقش دولت و مجلس در کنار بازار سرمایه در وهله نخست یک نقش سیاست گذاری و ریل گذاری اقتصادی و متغیرهای کلان اقتصادی است.

وی افزود: به طور مثال وقتی دولت لایحه بودجه را به مجلس ارائه می کند که عملاً بیانگر سیاست های مالی دولت در یک سال است و مجلس هم با چکش کاری و بررسی ها، نهایتاً آن را در قالب بودجه برای اجرا به دولت ابلاغ می کند در نهایت باعث ریل گذاری اقتصادی در یک سال خواهدشد.

استاد دانشگاه با بیان اینکه وظیفه اصلی بازارگردان ها در بازار سرمایه، افزایش نقدشوندگی سهام است گفت: بازارگردان ها کمک می کنند تا ورود سرمایه گذاران به بازار و خرید و فروش سهام ها با کمترین نوسان و انحراف انجام شود اما این اتفاق در بازار سرمایه ایران به دلیل محدودیتها و ضوابط معاملاتی، به درستی رخ نمی دهد.

کدیور تصریح کرد: از آنجایی که بخش عمده شرکت های سهامدار در بازار بورس، دولتی و نیمه دولتی و یا وابسته به نهادهای عمومی هستند لذا دولت می تواند آنها را ملزم کند که در زمینه بازارگردانی در بازار سرمایه فعالتر و پویاتر عمل کنند.

این کارشناس بازار بورس با بیان اینکه نقش دولت در بازار سرمایه فراتر از خود بازار سرمایه است گفت: بنده معتقدم بخش عمده ی زیانی که سرمایه گذاران این بازار متحمل شدند دیر یا زود جبران خواهدشد و به سود خوبی خواهند رسید.

کدیور یادآورشد: افرادی که درمورد بازار سرمایه تخصص کافی ندارند اما متمایل به حضور در این بازار هستند باید به شکل غیرمستقیم یعنی صندوق های سرمایه گذاری یا سبدگردان ها وارد بازار شوند تا مجموعه ها به نیابت از این افراد اقدام به سرمایه گذاری کنند.

همچنین در ادامه برنامه، امیر حیدریان کارشناس بازار بورس و سرمایه اظهارکرد: وقتی ریسک های رگولاتوری و تصمیمات دولت در بازار افزایش پیدا کند فعالان بازار هم صَرف ریسک بالاتری را طلب می کنند.

وی افزود: هرچه قدر که حقوق مالکیت و بحث دخالت های دولت در بازار کمتر باشد ما شاهد رشد بازار و اقبال سرمایه گذاران به سمت آن بازار هستیم.

کارشناس بازار بورس و سرمایه وضعیت بازار سرمایه در شرایط کنونی را بغرنج توصیف کرد و گفت: ارزش معاملات خرد از ماه گذشته که حدود ۸ هزار میلیارد تومان بود به حدود زیر ۴ هزار میلیارد تومان رسیده و این نشانه عدم رونق در بازار سرمایه است.

وی با اشاره به اینکه چسبندگی سهام ها به یکدیگر بسیار بالاست افزود: به محض اینکه یک سهام منفی می شود بقیه سهام ها نیز منفی می شود.

منبع: بازار
 • ناشناس ارسالی در

  اره جون عمت

 • ناشناس ارسالی در

  تا زمانی که بخواد یه برنامه مدون و اصولی تو بورس ایران به اجرا در بیاد زندگی خیلیا نابود شده،بورس وقتی ام درست شد به نفع رانت خوارا و دزدا می خوره مثل الان، چون مردم عادی دیگه پولی و اسشون نمی مونه که بخوان سرمایه گذاری کنن

 • ناشناس ارسالی در

  البته بازارگردان نه غارتگران

 • ناشناس ارسالی در

  خانه از بای بست

 • shs ارسالی در

  از پارسال تا حالا تورم کالا بیشتر از 50 درصد شده و ارزش پول ملی کمتر شده و بیشتر سهم ها تو ضررن در واقع از سه طرف سهامدا رهای خرد ضرر کردن بهتره یکبار تکلیف سهام داران رو مشخص کنن اگه قراره درست نشه بگن ما هم سهام مون رو بفروشیم از این بلاتکل یفی راحت بشیم

 • ناشناس ارسالی در

  شما مقصر نیستید،مردم مقصرند که سال هاست امیدوارن عوض بشین.کفتار هرگز خصوصیات یک شیر تو وجودش نیست و نمی تونه کسبش کنه

 • ناشناس ارسالی در

  آره انشالله در۱۰۰سال آینده جبران میشه

 • ناشناس ارسالی در

  دولت بی عرضه که فقط حرف میزنه

 • محسن ارسالی در

  بیشرفترین افراد در بورس همون کسانی بودن که پول دسترنج ملت رو به دزدی بردن و از اونها بیشرفترن هم داریم ...اونایی که در زمان دزدی سگوت کردن و الان وعده میدن گور بابای تویه بیشرف حروملقمه و حرومزاد ها

 • ناشناس ارسالی در

  با این وضع اقتصادی کشوربورس به این زودیه ا برنمی کرددو مردم بایدضرربیشتربدهند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...