|

بخوانید :

کدخبر: 217268

بررسی تحرکات روزانه صندوق های (ETF) + جدول

در بورس امروز ۱۴۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۱۵میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله هزار و ۳۶۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۵۰میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۲۱۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن  صندوق با درآمد ثابت کیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل چهار میلیارد تومان واحدهای صندوق توسعه اندوخته آینده (اطلس) را از حقوقی‌ها خریدند (۳۱درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق کمند را به ارزش پنج میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲.۶درصد معاملات).

دارندگان صندوق زمین ساختمان نگین شهر ری رشد ۱.۶درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان ۳.۸درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۹درصد) در رابطه با صندوق گروه زعفران سحرخیز در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۳۶۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۷درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۲۸میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۲.۵درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۶۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی ۵۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود چهار هزار و ۲۵۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۵۳۰میلیارد تومان بود.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...