|
کدخبر: 167669

بورس در هفته گذشته چه رکوردهای زد؟

در هفته اخیر علاوه بر ریزش شاخص بورس، بازار با افزایش خروج پول حقیقی و رشد مازاد عرضه روبه‌رو بود.

بورس بورس در هفته گذشته چه رکوردهای زد؟

در پایان هفته اخیر شاخص کل ۳۶ هزار و ۲۹۶ واحد پائین‌‌تر از هفته قبل ایستاد و شاخص کل هم وزن با افت ۴ هزار و ۳۸۸ واحدی نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در محدوده ۴۳۰ هزار و ۷۰ واحدی قرار گرفت.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز هفته ۱۲ هزار و ۵۲۷ واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۳۶ هزار و ۲۹۶ واحد پائین‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۳ درصد شود. در هفته اخیر روند تغییرات شاخص کل تنها در یک روز (سه‌شنبه) صعودی بود در باقی روزهای هفته نزولی بود.

روند شاخص کل هم‌وزن

شاخص کل هم‌وزن در تمام روزهای هفته اخیر نزولی بود، شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۴ هزار و ۳۸۸ واحد پائین‌تر ایستاد و به رقم ۴۳۰ هزار و ۷۰ واحد رسید و بازدهی منفی یک درصدی را ثبت کرد.

رشد میانگین هفتگی ارزش معاملات

در هفته اخیر، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز ‌یکشنبه بود که ارزشی معادل ۶ هزار و ۵۵۹ میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز دوشنبه محقق شد که به رقم ۴۳ هزار و ۶۷ میلیارد تومان بالغ شد. میانگین ارزش معاملات کل هفته ۱۶ هزار و ۱۰۵ تومان بود که نسبت به رقم ۱۳ هزار و ۳۶۱ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۲۰ درصدی داشته است.

افت میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۲ هزار و ۱۴۹ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۸۵۳ میلیاردی هفته پیشین، افت ۲۴ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۳ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان بود که در روز سه‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز ‌‌یکشنبه برمی‌گردد که هزار و ۱۵۱ میلیارد تومان بود که پائین‌ترین رقم در ۱۸ ماه گذشته است.

افزایش ۱۹ درصدی میانگین ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۴ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۷۲۱ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۱۹ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۵ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان بود که در روز یکشنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز ‌‌سه‌شنبه برمی‌گردد که ۳ هزار و ۸۷۲ میلیارد تومان بود.

کاهش ۴۵ درصدی میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۵۶ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۴۶ میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۴۶ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۶۹ میلیارد تومان بود که در روز دو‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهار‌شنبه برمی‌گردد که ۴۸ میلیارد تومان بود.

افزایش میانگین خروج پول حقیقی

در هفته اخیر در روز سه‌شنبه پس از ۱۳ روز کاری متوالی شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم اما در روز چهارشنبه نه‌تنها خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی منفی شد بلکه شاهد بیشترین میزان خروج پول حقیقی در ۹ روز کاری گذشته بودیم. با این حال در مجموع کل هفته هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین هفته خروج پول حقیقی ۳۳۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش ۳۵ درصدی داشته است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...