|
کدخبر: 167220

معاملات مشکوک شرکت معروف در بورس

در روز رشد ۲۷۹۱ واحدی شاخص، بانک بورسی، زیرمجموعه سایپا، سه سهم سیمانی، شرکت معروف خارج شده از ورشکستگی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک شرکت معروف در بورس

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با بهبود تقاضا نسبتا مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۲۷۹۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۱۹ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۴ و ۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به سایپا، ایران خودرو، بانک تجارت، بانک ملت به همراه بانک صادرات با داد و ستد ۷۱۸، ۶۹۸، ۵۶۸، ۵۲۸ و ۳۸۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۷ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت سیمان غرب آسیا حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۳.۸ درصدی نرخ سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۴ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سیمان مجد خواف، کشت و صنعت شریف آباد، هلدینگ سیدکو، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، بیمه ما، سرمایه‌گذاری سایپا، بانک کارآفرین، آبگینه، سرمایه‌گذاری پویا، بانک ملت، پگاه گیلان، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، صنایع و معادن احیاء سپاهان و گازلوله (شرکت معروف خارج شده از ورشکستگی) مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک ملت، زیرمجموعه سایپا، سه سهم سیمانی، شرکت معروف خارج شده از ورشکستگی به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

 

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...