|
کدخبر: 166872

تنها دولت می‌تواند به بورس کمک کند

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که انتشار ۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق توسط هلدینگ ها، سرآغازی برای حمایت بیشتر از بازار سرمایه است و باید شرکت‌های بیشتری برای انتشار اوراق قدم بگذارند.

بورس تنها دولت می‌تواند به بورس کمک کند

عظیم ثابت با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده به منظور تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه گفت: یکی از مسائلی که هم اکنون وجود دارد این است که انتشار اوراق، بیشتر در دست دولت است؛ دولت با انتشار اوراق، از بازار سرمایه تامین مالی کرده و شرکت‌ها نمی‌توانند یکباره به چنین رقمی دست یابند.

وی افزود: شرکت‌ها به نسبت دولت اوراق کمتری منتشر می‌کنند و اگر آنها بتوانند اوراقی منتشر کنند و از منابع آن در راستای حمایت از سهامشان استفاده کنند به نفع بازار سرمایه است.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: ۲۴ هزار میلیارد تومان می‌تواند سرآغازی برای انجام این کار باشد، چرا که باید شرکت‌های بیشتری برای انتشار اوراق قدم بگذارند و حتما منابع حاصل را برای حمایت از سهامشان استفاده کنند.

ثابت به آثار مثبت این اقدام اشاره کرد و گفت: تصمیم جدید سازمان بورس در جهت حمایت از بازار سرمایه و به منظور کاهش رفتار هیجانی تعدادی از سهامداران گرفته شده که موجب رشد نقدشوندگی بازار سهام می‌شود و تا حدودی صف‌های فروش ایجاد شده را پوشش می‌دهد.

وی بیان کرد: نرخ سهام در بازار بسیار ارزنده است و تنها نقدشوندگی است که تضعیف شده است.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: در همه کشورها زمانی که تعادل بورس بهم می‌خورد دولت دست بکار می‌شود و به حمایت بازار می‌پردازد، با توجه به اینکه سال گذشته دولت تامین مالی قابل توجهی از بازار سرمایه داشت، انتظار داریم که ۱۰ هزار میلیارد تومانی که اعلام شده، از صندوق توسعه ملی به بازار تزریق شود تا تعادل به بازار برگردد.

ثابت خاطرنشان کرد: بازار سهام نیاز به حمایت جدی دارد و تنها دولت می‌تواند حمایت پرقدرتی از بازار داشته باشد تا بازار به مدار طبیعی خود برگردد.

منبع: سنا
  • مهدی قربانی ارسالی در

    چقدر بی انصاف هستید اموال مردم را به غارت بردید حالا با دو من دو زارشاهی میخواهید با صدقه به مردم بلا زده کمک کنید نمیدونم این مردم تو این همه سالها چطوری شما را تحمل کردند آقاجان چرا منافع اصل نظام که محصول خون شهداست رو فدای چهار تا دله دزد کله شق متکبر نادون میکنید؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...