|
کدخبر: 162688

بررسی تحرکات روزانه صندوق‌ های ETF (۱۱ فروردین) + جدول

در بورس ۱۶۰میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۲۳۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۱۰میلیارد تومان بود.

بورس بررسی تحرکات روزانه صندوق‌ های ETF (۱۱ فروردین) + جدول

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق با درآمد ثابت کمند با ارزش ۶۰۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۴۲میلیارد تومان واحدهای صندوق امین یکم فردا را از حقوقی‌ها خریدند (۴۳درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق کمند را به ارزش هفت میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (یک درصد معاملات).

دارندگان صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا (فیروزا) رشد ۰.۵درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق دارا یکم با زیان ۳.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۳.۸درصد) در رابطه با صندوق پالایش در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۹۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۴درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از میان صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا، اکثر توجهات به صندوق پشتوانه طلای لوتوس با نماد طلا معطوف بود و بیشترین کاهش قیمت (یک درصد) به نام صندوق پشتوانه طلای پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) ثبت شد.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۲۳۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۱۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۸۹۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۱۳۵میلیارد تومان بود.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۲

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...