|
کدخبر: 153727

برگزاری نمایشگاه بومی‌سازی توسط شرکت ملی فولاد

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از برنامه برگزاری نمایشگاه بومی‌سازی با هدف معرفی ظرفیت‌های معدن و صنایع معدنی در "ساخت داخل" خبر داد.

بورس برگزاری نمایشگاه بومی‌سازی توسط شرکت ملی فولاد

امیرحسین نادری افزود: شرکت ملی فولاد به عنوان قدیمی‌ترین متولی فولاد کشور، با برگزاری این نمایشگاه می‌تواند تجربیات را گرد هم آورده و با هم افزایی سایر بازیگران این حوزه اقدامات اساسی در زمینه توسعه توانمند‌سازی و بومی‌سازی در صنعت فولاد رقم بزند.

وی گفت: در بومی‌سازی تاکنون اقدامات مهمی در کشور انجام شده است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ ما فعالیت‌های بسیار موثری انجام داده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ادامه داد: امروز نیازمند یک شناخت جامع و کامل از صنعت فولاد و تجهیزات آن هستیم تا بر مبنای آن بتوان برنامه‌ریزی متناسب را برای اهداف مطلوب انجام داد.

ابعاد مهم "بومی سازی" در صنعت فولاد

نادری با تشریح ابعاد مهم "بومی سازی" در صنعت فولاد کشور، اظهارکرد: بومی‌سازی را در دو بعد می‌توان بررسی کرد؛ بعد اول بومی‌سازی به معنی شناخت کامل، قدرت انطباق و تغییرات دلخواه و قابلیت طراحی هدفمند در دانش فنی و فرآیند‌ها در صنعت فولاد است.

وی افزود: در این مورد می‌توان به دانش فنی احیاء مستقیم پرد ( PERED) اشاره کرد که با این هدف شکل گرفته است و باید شاخص‌های مربوط به توانمندی واقعی در این زمینه شناسایی و به کار گرفته شوند.

وی با اشاره به بعد دوم بومی‌سازی ادامه داد: این بعد شامل بومی‌سازی ساخت تجهیزات، ماشین‌آلات و قطعات صنعت فولاد است. در این زمینه شاخص‌های بسیاری شناسایی و احصا شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران عنوان کرد: توانمندی ساخت تجهیزات بر اساس استاندارد‌های جهانی و با کیفیت، به طور اقتصادی از اهم پارامترهای ضروری برای رسیدن به بومی‌سازی در حوزه تجهیزات است.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...