|
کدخبر: 151143

معاملات مشکوک یک نماد ورشکسته در بورس

در روز رشد ۳۸۳۹ واحدی شاخص، زیرمجموعه سایپا، سهم ورشکسته، دو شرکت دارویی به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک یک نماد ورشکسته در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با گذشت یک ساعت از آغاز معاملات با رشد بیش از ۱۵ هزار واحدی همراه شد اما باتوجه به نزدیک شدن به خط مقاومت ۱.۲۵ میلیونی در نهایت، نماگر بازار با رشد ۳۸۳۹ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۲۵۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۴.۲ و ۳.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، بانک تجارت و ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۷، ۱.۴ و ۱.۱ میلیارد سهم و پالایشگاه اصفهان به همراه گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ۷۰۹ و ۵۶۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۴ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری ارس صبا حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۸ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۸.۶ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سایپا شیشه، قند نقش جهان، داروسازی اسوه، لوله تجهیزات سدید (شرکت ورشکسته حاضر در تابلو قرمز بازار پایه)، بیمه آسیا، شیرین دارو، سیمان فارس و خوزستان، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، پاکشو، مبین وان کیش، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، کف، سرمایه‌گذاری آتیه دماوند و سیمان کارون مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور زیرمجموعه فولاد مبارکه، دو شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران و ایران تراسفو به همراه ۱۲ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

 

منبع: بورس پرس

ارسال نظر