|
کدخبر: 150832

جزئیات تخلفات بورسی از زبان نماینده مجلس

نماینده مردم خمین در مجلس با اشاره به گزارش‌های مجلس از اتفاقات بازار سرمایه گفت: پیگیری‌های قضایی از تخلفات بازار بورس می‌توانند درصد سیاست گذاری‌های غیرمسئولانه را کم کرده و ما را به بهبود بازار بورس تا نیمه مرداد سال آینده یعنی تا پایان دولت دوازدهم خوشبین کند.

بورس جزئیات تخلفات بورسی از زبان نماینده مجلس

علیرضا نظری در مورد وضعیت بازار سرمایه گفت: قصه بورس از این قرار بود که دولت مردم را دعوت به سرمایه گذاری کرد. در واقع دولت بورس را یک محل مطمئن برای سرمایه گذاری معرفی کرد و در لفافه می‌گفت که مردم در بازارهایی مثل طلا، سکه و ارز سرمایه گذاری نکنند. بسیاری از مردم دارایی‌های خود را فروختند؛ بدل به نقدینگی کردند و در بازار بورس سرمایه گذاری کردند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محط زیست مجلس با بیان اینکه روند رشد بورس در ابتدا مطلوب بود، گفت: این روند صعودی با اقدامات مداخله گرایانه دولت، نزول کرد. هم اکنون سهم زیادی از سرمایه مردم در بورس سوخته است. مجلس شورای اسلامی هم از وزیر مربوطه دعوت کرد و به او کارت زرد داد. همچنین شکایاتی از افراد مداخله گر در بازار بورس به عمل آمده که در مسیر پیگیری قرار دارد.

نظری با اشاره به گزارش‌های مجلس از اتفاقات بازار سرمایه گفت: تا جایی که اطلاعات دارم، آقای قاضی زاده هاشمی گزارشاتی حاکی از تخلفات بورسی جمع کرده است. مهم ترین این تخلف‌ها خارج کردن سرمایه‌ها از بازار بورس در زمان خاص است. عده‌ای با هدف کسب سود، با یک مدیریت حساب شده به سرمایه گذاران خرد ضربه زدند. به نظر می‌رسد که اتفاقات بورس نیازمند اقدامات قضایی است.

نماینده مردم خمین در مجلس در پایان اظهار کرد: اگر به تخلفات بازار بورس رسیدگی شود، اتفاقات خوبی در بازار بورس می‌افتد. علتش هم این است که پیگیری‌های قضایی می‌توانند درصد سیاست گذاری‌های غیرمسئولانه را کم کند. رسیدگی به تخلفات می‌تواند ما را به بهبود بازار بورس تا نیمه مرداد سال آینده یعنی تا پایان دولت دوازدهم خوشبین کند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر