|
کدخبر: 150194

امروز ۱۵ معامله مشکوک در بورس رخ داد

در روز افت ۲۰ هزار و ۸۹۴ واحدی شاخص، دو پالایشی، دو سرمایه‌گذاری استانی به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس امروز ۱۵ معامله مشکوک در بورس رخ داد

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و مثبت آغاز به کار کرد اما با غلبه فشار فروش در نهایت، نماگر بازار با افت ۲۰ هزار و ۸۹۴ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۱۴ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۰.۷ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه۸ تهران به همراه بانک پارسیان با داد و ستد بیش از ۸۸۸، ۶۹۰، ۶۸۵، ۴۸۴ و ۳۵۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت پرمیت حاضر در تابلو قرمز بازار پایه فرابورس با رشد اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۳۵۵.۱ هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری یزد، آرین توسکا، جام دارو، کارخانجات داروپخش، سرمایه‌گذاری کرمانشاه، ژلاتین کپسول، به پرداخت ملت، افق کوروش، پالایشگاه تبریز، پالایشگاه تهران، بیمه کارآفرین، بیمه رازی، سیمان فارس نو و سرمایه‌گذاری کوه نور مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو شرکت پالایشی، سه سهم دارویی، دو سرمایه‌گذاری استانی به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر